Uitgegeven: 6 september 2007 06:51
Laatst gewijzigd: 6 september 2007 09:02
ROME - De Italiaanse tenor Luciano Pavarotti is donderdagochtend vroeg in Modena (Italië) overleden. Dat maakte zijn manager bekend. Pavarotti, door velen geprezen als de grootste tenor van zijn generatie, verloor de strijd tegen kanker.
De gezondheidstoestand van de 71-jarige operazanger was de afgelopen dagen plotseling verslechterd. Pavarotti werd op 25 augustus uit het ziekenhuis van Modena ontslagen na een behandeling van meer dan twee weken.
Vorig jaar verwijderden artsen in een ziekenhuis in New York een kwaadaardige tumor uit zijn alvleesklier. Sindsdien leefde de dikke en bebaarde Pavarotti een teruggetrokken bestaan met zijn familie in zijn woonplaats Modena.
Doorbraak
Pavarotti debuteerde als operazanger in 1961 in Reggio Emilia. Jaren later kwam in New York zijn grote doorbraak, met de opera La Fille du Régiment van Donizetti.
Het grote publiek kent hem vooral door zijn vele tv-optredens en doordat hij in 1990 voor het WK-voetbal in Italië de herkenningsmelodie Nessun Dorma uit Turandot van Puccini zong.
Winterspelen
Pavarotti's samenwerking met de tenoren Placido Domingo en Jose Carreras was ook een groot succes. Bij de opening van de Winterspelen in Turijn begin 2006 trad 'Grote Luciano' voor de laatste keer op.

Bron: http://www.nu.nl
Ik hoorde het toen ik vanochtend wakker werd. Het was echt een groot opera zanger en mijn vader en opa luisterde/luisteren graag naar hem. Ondanks dat vrienden en familie dit nooit zullen lezen, toch gecondoleerd.