Een Amerikaanse uit Chicago kreeg geen slaapplaats in een tehuis voor daklozen omdat ze lesbisch is. Althans, dat beweert de dame zelf. In november vorig jaar liet de New Life Shelter de 27-jarige Michelle Wang letterlijk in de kou staan. "Ik was echt geschrokken. Ik kreeg geen toegang tot het tehuis omdat ik lesbisch ben. Omwille van zoiets onbelangrijks", zegt Michelle in een interview met een krant. Discriminatie"
Uiteindelijk kwam ze via de sociale dienst van Chicago bij het bewuste tehuis terecht. Toen een werknemer van de New Life Shelter aan Michelle vroeg waarom ze haar appartement verlaten had hoewel haar naam op het huurcontract stond, vermeldde de vrouw haar lesbische vriendin. De werknemer meldde haar daarop dat er geen plaats meer was, hoewel de sociale dienst van de stad bevestigd had dat er nog bedden vrij waren.
De American Civil Liberties Union (ACLU) heeft intussen een klacht ingediend bij het stadsbestuur. "Dit is een type van discriminatie dat vaker voorvalt dan we denken. Spijtig genoeg wordt er nauwelijks klacht voor ingediend. Michelle had de moed om ons dit te melden. We nemen het dan ook voor haar op. Het gebeurt vaak dat mensen die op één of andere manier kwetsbaar zijn, te veel met hun zorgen bezig zijn en dus niets ondernemen tegen discriminatie."
Best gemeen en onrechtvaardig!
Bron http://classic.qtid.com/news.html?newsid=3378