Dit is een filmpje als eerbetoon voor Bart Bonroy die vrijdagnacht is doodgestoken voor een sigaret.
Citaat:Oostende rouwt om Bart
- De ouders van Bart Bonroy, die dit weekend overleed door een messteek, roepen de jeugd van Oostende op om sereen te blijven. In de cafetaria van het sportcentrum van Bredene werd, in bijzijn van de ploegmaats van Bart, een brief voorgelezen namens de ouders.
In de brief zeggen de ouders dat de gevoelens van medeleven van de hele bevolking hen steun geven in deze moeilijke periode. ,,Ze vragen uitdrukkelijk dat de stille wake van donderdagavond 19 uur aan het Ernest Feysplein een eerbetoon zou worden voor de overleden jongen omdat hij dan nog niet begraven is'', zei voorzitter Wilfried Lacoere van voetbalclub KSV Bredene.
,,Het is onze wens en die van de ouders dat er geen nieuw geweld komt, zeker na de betoging van jongeren in Oostende maandag'', aldus Lacoere.
De sportvereniging heeft alle jeugdmatchen voor zaterdag afgelast en organiseert zondag op het veld van de ploeg aan de Spuikomlaan een eerbetoon aan Bart waarbij ze alle spelers wil bijeenbrengen.
Herdenkingen
In Oostende zijn deze week verschillende herdenkingen gepland voor de overleden Bart Bonroy. In de school van het slachtoffer wordt aan de leerlingen opgeroepen om woensdag om 15 uur op het Marie-Joséplein bijeen te komen ter nagedachtenis. De directie van de school steunt de oproep.
Donderdagavond wordt in Oostende een fakkeltocht gehouden. Die start om 19 uur aan de Graaf de Smet de Naeyerlaan, en gaat in alle sereniteit naar de plaats van de misdaad. Daar zullen bloemen neergelegd en kaarsen aangestoken worden. De optocht zou een uur duren.
Begrafenis en Stille Mars
De uitvaartplechtigheid van Bart Bonroy zal plaatsvinden op zaterdag 10 februari om 10 uur in Bredene, de woonplaats van de overleden tiener. De plechtigheid zal plaatsvinden in de Sint-Jozefkerk in de Staessenstraat in Bredene-Sas. Meer details over de uitvaartplechtigheid zijn nog niet bekend.
Daags nadien, op zondag 11 februari zal Oostende met een stille mars protesteren tegen zinloos geweld. De mars zal vertrekken aan het station, naar het Marie-Joséplein, waar de dodelijke steekpartij plaatsvond, om te eindigen aan de Drie Gapers.
Gebruikers MSN zetten bloem voor naam
Naar aanleiding van de moord op Bart Bonroy is op MSN Messenger het initiatief gelanceerd om een verwelkte roos te plaatsen voor de nicknames in het chatprogramma. Béatrice de Mahieu, de pr-verantwoordelijke van MSN, bevestigt maandag dat al enkele chatters een virtuele bloem voor hun schuilnaam zetten.
,,Bij de moord op Joe Van Holsbeeck werd ook een bloem voor de namen geplaatst'', aldus De Mahieu. ,,Dat fenomeen leeft sterk in België'', vervolgde ze. ,,De actie komt stilaan op gang, maar de verspreiding ervan kan heel snel gaan'', besloot De Mahieu.
Bron; http://www.hetvolk.be/GT/Index.aspx?gen ... 022007_072