foto Janne Wolterbeek (Vlissingen)
1/6VOLGENDE
„Meneer, ik ben nu pas aan mijn eten toe.” T. Westerterp van de Middelburgse sterrenwacht Philippus Lansbergen is overspoeld met telefoontjes van mensen die een vreemde lichtstreep in de lucht zagen. „Ik heb ze allemaal gerust kunnen stellen, maar het was een heel heftig uurtje.”
Secretaris Westerterp veronderstelt dat de mysterieuze streep de reflectie was van het affakkelen van de naftakraker van Dow in Terneuzen. Dow maakte gisteravond bekend dat het vanwege een storing bij een van de naftakrakers meer moest affakkelen dan gebruikelijk.
Flikkering
Net als vele anderen maakte P. Sneltjes uit Buttinge foto’s van de lichtstreep. Hij vermoedt, net als Westerterp, dat het de reflectie van de grote vlam in Terneuzen was. „Ik ben geen sterrenkundige. Ik kijk wel veel naar boven. Eerst dacht ik dat het de maan was, maar dat kon niet. Toen zag ik dat de streep flikkerde. Niet zo fel als de vuurgloed, maar het was dezelfde flikkering. De lichtstreep had ook dezelfde kleur, dus leek het me een weerspiegeling.”
KNMI-voorlichter H. Geurts weet niet wat hij met het verschijnsel aan moet. Hij heeft de lichtstreep niet gezien, maar tracht zich er een voorstelling van te maken. „Het lijkt me in elk geval geen weersverschijnsel, eigenlijk weet ik dat wel zeker. Een vallende ster of komeet lijkt het me ook niet, maar wat het wel is? Ik moet je de verklaring schuldig blijven.”

Zo dat was eens even schrikken gisteravond hier in Vlissingen

het was wel mooi om te zien, ik heb er nog mooie foto's van

bron: www.pzc.nl