Dit staat er in het bericht:
Citaat:
Het vonnis kan ook voor anderen gevolgen hebben, maar voorlopig alleen voor de vervoerssector. Maar ook in andere sectoren zullen nu mogelijk bepalingen in de cao's worden opgenomen ten aanzien van de sportbeoefening in de vrije tijd.
De uitspraak betekent niet dat je direct kan worden gekort op je uitkering als je op vakantie bij het skiën gewond raakt of als je een gevaarlijke sport als hobby hebt en tijdens het sporten geblesseerd raakt. De werkgever moet je na serieuze blessures duidelijk te kennen hebben gegeven dat je vanwege je uitval op het werk moet stoppen met die sport.
Natuurlijk heeft de werknemer eigen verantwoordelijkheid. En ik kan me voorstellen dat de ene werkgever meer 'door de vingers ziet' dan de ander. Maar toch ben ik benieuwd wat er gaat gebeuren met mensen die van zichzelf nogal onhandig zijn en regelmatig uit de running zijn door opeenvolgende ongelukken die thuis/op straat gebeuren. Verbieden om trappen te lopen of zich op de openbare weg te begeven?