Volgens de 45-jarige juf Margien Uffen van de Daltonschool in Eelde voelde het alsof ze in de actiefilm Speed terecht was gekomen. Zo beschrijft ze haar hachelijke avontuur in het AD. Het gebeurde in een grote touringcar vol 4- en 5-jarige kinderen. Tijdens een uitje naar het bos zat Uffen met de chauffeur te praten, waarna hij zei dat hij zich niet goed voelde. 'Het volgende moment zakte zijn hoofd op zijn borst en was hij bewusteloos.'
De juf bedacht zich geen moment en nam het stuur over. De kordate lerares zocht naar een manier om de bus tot stilstand te brengen. Ondertussen doemde op een paar honderd meter al een kruising op met ander verkeer. 'Ik was op zoek naar de claxon en de grote lichten, maar kon ze niet vinden. Ook de rem zag ik niet. Ik probeerde de chauffeur wakker te maken om hem te vragen waar de rem zat. De noodrem bleek achteraf een hendeltje bij het raam. Wie weet dat nou?'
Noodrem
Uiteindelijk bleek het gebruiken van de noodrem niet nodig. Doordat ze bovenop de chauffeur ging zitten en zijn voet van het gaspedaal haalde, remde de bus af. De bus reed daarna over een drempel en op tweehonderd meter afstand van de kruising kwamen we tot stilstand. Even later kwam de buschauffeur weer bij.
Achteraf kwam pas de schrik bij Uffen. 'Wat als de bus in de greppel terecht was gekomen of door een tuin was gereden? Ik weet dat een andere juf altijd in de bus tussen de kinderen zit. Dan duurt het echt even voor je bij de chauffeur bent. Achteraf begon ik pas te trillen.'
De kinderen begonnen nadat ze bijgekomen waren van de schrik al snel grapjes over het incident te maken. Toen de politie kwam, vertelden de leerlingen enthousiast dat hulp niet meer nodig was omdat hun juf de chauffeur al had gered.
'Juf Uffen' wordt inmiddels op handen gedragen. De burgemeester en de baas van het vervoersbedrijf zijn al langs geweest, beiden met een grote bos bloemen. De ouders van de kinderen hebben haar extra bedankt. En de kinderen zelf zijn trots en blij. Zelf ziet de juf zich niet als held, ze is alleen maar blij dat het goed is afgelopen.
De onwel geworden chauffeur moest een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven. Hij heeft waarschijnlijk last van zijn hart gekregen, waardoor hij even wegviel. De school maakt de chauffeur geen verwijten. Ze maken naar eigen zeggen al 20 jaar tot volle tevredenheid gebruik van de vervoersorganisatie.
Die heeft van mij een lintje verdiend! Wat een dappere juf!

http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Nederland/a ... nt=weekend