http://zembla.vara.nl/Afleveringen.1973 ... &tx_ttnews[tt_news]=55387&tx_ttnews[backPid]=1973&cHash=118d236b4b0914c4dc77caf39982b07a
Daarin wordt oa aan de kaak gesteld: Tot voor kort werkten bouwvakkers, thuiszorgmedewerkers of postpakketbezorgers in vaste dienst. Een baan voor het leven bestond nog. Maar werkgevers willen af van de vaste kracht, want die vinden ze te duur. Ze kiezen voor flexibele oplossingen en werken liever met zzp’ers en oproepkrachten.
Dat betekent dat deze flexwerkers minder betaald krijgen en geen gegarandeerde uren meer hebben. Zij betalen de rekening in deze tijden van crisis.
Gerard (40) is vanaf zijn 22e metselaar, een echte vakman. Tot 2008 werkt hij steeds in loondienst, tot de crisis daar een eind aan maakt. Dan volgen tien maanden thuiszitten en komt hij nauwelijks meer aan de slag. Hij raakt verzeild in een aaneenschakeling van korte klusjes via uitzendbureaus en louche aannemers.
Omdat hij uitzendkracht is, krijgt hij minder betaald en heeft hij geen recht meer op compensatie als er regen- of vorstverlet is. Er is niet veel werk in de bouw, dus pikt hij het allemaal. Maar hij is boos: ‘Het zijn de risico’s van de werkgever en nu zijn het onze risico’s. Het is omgedraaid.’
Ook komt nog even aan bod wat vorig jaar die thuiszorgers door de neus is geboord; of je tekent dat je 'vrijwillig' minder gaat verdienen, of je wordt ontslagen.
Overal zie je hetzelfde; op de werkvloer wordt bezuinigd, moet er meer voor minder, maar bij de management laag hoeft er kennelijk nooit wat af.
Nu ook weer een directeur van een woningcorporatie 'oeps iets teveel gegokt met het geld' en met een beetje pech mogen de huurders nu meer huur gaan betalen. En die directeur? Komt die nog voor de rechter ofzo?? Nee die heeft z'n bonussen allang opgestreken natuurlijk.

Op de radio hoorde ik ook al dat Europa het stakingsrecht wil inperken. Ik viel van mijn stoel. Als we nog ff zo doorgaan zijn we terug bij af, mensen hebben hier 100 jaar geleden hard voor gevochten. Nog even we zijn gewoon weer loonslaaf, nee bijna horige van de bedrijven, zonder rechten....