Tja ik snap er ook geen hol van, het is om de criminaliteit te verminderen rondom coffeeshops.
Ten eerste hier in Breda zie ik niet tot nauwelijks criminaliteit rondom de coffeeshops. Criminaliteit rondom drugs in de straatscene is puur onderling. Als er deals gesloten worden op straat die fout aflopen handelen ze dat onderling af. Heeft helemaal niemand last van.
Wat er daar in oost-Brabant gebeurd is een vast staand feit. IK ben zelf een tijdje daar veel geweest en veel jongeren van de straat leren kennen. Er wordt daar fors meer hard-drugs gebruikt (pillen) dan hier in west-Brabant. Veel jongeren hebben daar gewoon echt helemaal niks te doen. Logisch dat ze hun energie kwijt moeten. Maar heb zelden mee gemaakt dat mensen uit de drugsscene mensen lastig gaan vallen die er helemaal niks mee te maken hebben.
Door de coffeeshops te sluiten of die wietpas veranderd er helemaal niks in deze criminaliteit. Het zal echter alleen maar verslechteren.
Maar ach ze doen maar, ze komen er vanzelf op terug want dan kunnen die ministers zelf ook hun jointje niet meer halen..
Het enige wat ze kunnen doen is inderdaad wat minderjarige betreft beter in de gate houden hoeveel iemand komt halen op een dag. Minderjarige komen sowieso bijna de shop niet in vanwege strenge controle. Minderjarige laten andere voor hun halen evenals met sigaretten en alcohol. Dus daarin zou je wat kunnen veranderen door middel van die wietpas. Want die hangt vast aan een bepaalde shop en daar mag je dan max. 5 gram per dag komen halen. Daar zou je dan nog bijv. max. 3 gram van kunnen maken. Want de gene die haalt blowt zelf natuurlijk ook en die gaat zijn eigen grammetjes niet opgeven aan iemand anders.