Citaat:Wetenschappers uit Groot-Brittannië denken een oplossing te hebben gevonden voor een eeuwenoude vraag: wat was er eerder, de kip of het ei? Geleerden weten het nu zeker. "Lang werd vermoed dat het ei eerst kwam, maar nu hebben we wetenschappelijk bewijs waaruit blijkt dat de kip er eerst was," vertelt Colin Freeman van de Sheffield University.
Britse wetenschappers hebben dit bepaald aan de hand van de samenstelling van de eierschalen. Met behulp van software hebben ze de exacte samenstelling en vorming van de eieren bestudeerd. Daaruit blijkt dat de totstandkoming van eierschalen afhankelijk is van een eiwit dat alleen voorkomt in de eierstokken van een kip.
Eieren moeten daarom gevormd worden in de kip, aldus Britse media. Het eiwit OC-17 versnelt het vormingsproces van de eierschaal.
bron: http://nieuws.nl.msn.com/algemeen/artic ... =154121177
Wel interssant dat deze mysterie eindelijk dan eens is opgelost

ik had verwacht dat het ei er eerder was namelijk.