Daar eenmaal aangekomen hoorde we het volgende:
Citaat:Drama door dutten achter stuur
Door CASPAR NABER EN MARCO GERLING
LUXEMBURG-STAD/REEUWIJK -
De automobilist die zaterdag inreed op twee Nederlanders langs de A3 in Luxemburg, had te veel alcohol genuttigd maar was niet dronken volgens de Luxemburgse normen.
afbeelding vergroten De ravage na het ongeval zaterdagochtend.
De man zou zijn ingedut.
,,De 22-jarige bestuurder uit Dudelange had ongeveer een promille alcohol in zijn bloed,’’ zegt Jean-Paul Frising van het parket. Het toegestane promillage in Luxemburg is 0,8.
De voorlopige testresultaten bevestigen volgens hem verklaringen van de politie dat de bestuurder niet de indruk wekte stevig te hebben gedronken. ,,De grens voor dronkenschap ligt bij 1,2 promille.’’
De oorzaak van de aanrijding staat evenmin vast. Frising: ,,Het meest waarschijnlijk is dat de bestuurder indutte en de controle verloor over het stuur van zijn VW Polo, die de Opel van de Nederlanders op de vluchtstrook ramde.’’
De veronderstelling is gebaseerd op het ontbreken van remsporen en op een verklaring van de bestuurder. ,,Die zegt dat hij opeens iemand voor zijn wagen zag, direct gevolgd door een klap.’’ Hoe hard de twintiger reed, moet nog blijken. De maximumsnelheid op snelwegen in het Groothertogdom is 130 kilometer per uur. ,,Bij droog weer en dat was het vorige zaterdag.’’
Het parket wil de zaak eind juni voor de rechter brengen en vervolgt de bestuurder voor rijden onder invloed, onvrijwillige doodslag en toebrengen van zware verwondingen.
De 38-jarige vrouw uit Reeuwijk die bij het ongeluk om het leven kwam wordt zaterdag begraven. Haar 37-jarige man, met wie ze een lekke band had verwisseld, ligt zwaar gewond in het ziekenhuis. Hun dochters van 7 en 9 zijn opgevangen door familie.
bron: www.ad.nl
Ik begreep uit de verhalen in Frankrijk dat beide ouders overleden waren en dat de bestuurder van de auto echt dronken was..
Blij om te horen dat de vader nog leeft in ieder geval, vreselijk..
