Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Het is een kwestie van uitproberen. 
Terwijl ze zo langs grote tractors, vrachtwagens, wielrenners en bussen loopt. En zonder kijken over roosters etc.
Maar als je liever een nuchter paard hebt, dan kan je zo'n paard beter niet nemen. Het is bijvoorbeeld toch heel anders buiten rijden met mijn pony dan met de fjord die ik bijrijd.
vandaag ben ik in t begin er bijna vanaf gevlogen omdat ik echt niet gedacht had dat ze zo sensiebel was. Erna was t goed uit te zitten. zou er m'n vriend die z'n balans nog soms zoekt op een paard niet erop durven zetten. Dat word vast zandhappen. 
troi schreef:En nog los van de paard gerelateerde factoren maakt de ruiter ook een wereld van verschil. Ben jij een onverstoorbare ruiter met lijm aan je kont die echt niet warm of koud wordt van een stukje rennen/bokken of een halve steiger dan zul jij je waarschijnlijk prima buiten met zo'n ril dier kunnen rijden maar als jij er toch wat zenuwachtig of onzeker van wordt dan zou ik het niet doen..
Mijn merrie is sensibel in de vorm van gevoelig, binnenvetter, stress opbouwen en wat verlatingsangst, verder niet ril. Daarbij is de omgeving niet zozeer van invloed, maar wel degene die erop zit. In het bos heb ik er een superpaard aan, ik geniet enorm van de voorwaartse drang en de 'go', en ze kan hier en daar echt wel eens opzij springen, maar dat stoort me weinig. Ga ik echter een ritje maken over de boerenlandweggetjes, is het een totaal ander dier, enorm kijkerig op alles, en dat komt absoluut alleen maar door mijzelf. Verharde wegen met sloten aan beide kanten zorgen ervoor dat ik een stuk minder dapper ben, paard wordt nog veel onzekerder want die mist mijn steun, en kan dan dus ook echt op de handrem staan met de enige mogelijke gang, de achteruit of omhoog. Met mijn gebrek aan dapperheid stop ik dan met rijden op z'n moment, wat natuurlijk het stomste is wat je kunt doen.