oplossing voor stijve spieren

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 21:34

Hoi allemaal,

Mijn pony rijd al 8jaar lang endurance. Hij heeft heel veel en ook goed gereden in klasse 4.
Ik zelf rijd op dit moment klasse 1 met hem. omdat hij al bijna 16 jaar is en er heel wat kilometers op heeft zitten is hij stijf aan het worden in zijn achterlijf. Ondanks de afgestemde trainingen en ook geef ik hem vitaminen E en selenium.
De dierenarts zegt dat dit idd door de gelopen kilometers komt en ik hier verder niet veel mee kan doen.
Maar dat vind ik toch een beetje raar.
Ook omdat ze natuurlijk bij de veterinaire keuringen op zijn locomotie letten.
Vorig jaar kreeg hij al telkens een B en bij de eindkeuring ging hij maar net door.
Hebben jullie tips?
Ik wil er eigenlijk nog niet mee stoppen ook omdat mijn pony het nog steeds hartstikke leuk vind.

gr jitske

Ariebren
Berichten: 8493
Geregistreerd: 06-01-06
Woonplaats: Goudswaard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 21:40

Je kan ook een stapje terug doen.
Endurance is een sport die heel veel vraagt van paard en ruiter.

Maar naast de vitamines en selenium moet hij wel veel koohlydraten binnen krijgen voor de energie.
Kijk maar naar de Tour de Franche fietsers en de marathon lopers.

Heeft het paard te weing vrije energie over dan gaan ze de spieren opeten.

Karrimh

Berichten: 3528
Geregistreerd: 02-03-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 21:58

nou ben ik het niet mee eens.

als een pony zeer ervaren is in de endurance en slechts 16 jaar is en klasse IV heeft gelopen en nu alleen nog maar klasse I rijdt (een stapje terug zou inhouden stoppen met endurance) zou makkelijk moeten kunnen.

misschien je pony laten masseren, misschien heeft hij knelpunten. heb je ook dressuurles? misschien kan je instructeur je helpen met oefeningen om je paard soepel te maken.

daarnaast geef ik mijn paarden 2G van www.soulmate-nutrition.nl hier krijgen ze net wat meer body/spier/glans en soeplesse van.

een klant van mij had het gewonnen op een wedstrijd bij mij op stal en gaf dit aan haar wat oudere / stijvere shetlander en kwam hierdoor echt goed weer op de been. mijn oudere merrie van 30 jaar heeft vorig jaar in de sloot/bagger gelegen en heb ik ook 2G gegeven en kwam er totaal probleemloos doorheen.

als je vragen hebt kun je Yvonne gewoon mailen/bellen (zeg even dat je het van mij hebt ;)) en ze geeft je gewoon eerlijk antwoord, ook als ze denkt dat je bv de 2G niet nodig hebt.

Livito

Berichten: 3302
Geregistreerd: 25-05-08
Woonplaats: Groningen

Re: oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 21:59

ik voer mijn 17 jarige ruin , omega olie door zijn voer .
het is geen wonder middel , maar ik merk wel degelijk verschil :j

Lizzzzz

Berichten: 1441
Geregistreerd: 24-08-05
Woonplaats: allebei ergens in Alkmaar

Re: oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:01

ik reed marathon met mijn pony, en voor mijn wedstrijd en erna smeerde ik haar spieren altijd in met arnicagel.. en bij extreme wedstrijden na de wedstrijd (voor de arnicagel) bodyliniment..

s6801881
Berichten: 7690
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:06

Zeker in de endurance is een passend zadel IMO van groot belang. Dus ik zou eerst dat probleem uitzoeken voordat je verder gaat starten ;)

Wat supplementen betreft: je kan hem beter glucosamine bijvoeren. Seleen en vitamine E is eerder bedoeld voor jonge paarden die fysiek nog volop in de groei zijn, of die je aan het uitbouwen bent. Het helpt bij de afvoer van melkzuur, maar maakt de spieren niet soepeler (spierpijn door opbouw van melkzuur hoort incidenteel te zijn, na zware inspanning, maar niet elke dag anders is je trainingsschema aan revisie toe). Daarnaast zit stijfheid bij oudere paarden vaker in de gewrichten en in de bloedtoevoer.

Hoeveel staat je paard eigenlijk op de wei of paddock waar hij vrij kan bewegen?
Laatst bijgewerkt door s6801881 op 13-03-12 22:08, in het totaal 1 keer bewerkt

frutsels
Berichten: 376
Geregistreerd: 08-09-08
Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:06

Kijk eens op equilin.nl

Mijn paard had dit ook. Sinds ik Equilin Basic gebruik is ze soepeler geworden en verzuurd ze veel minder snel. Kan het je zeker aanraden!

frutsels
Berichten: 376
Geregistreerd: 08-09-08
Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:07

Overigens zit selenium al genoeg in het voer en krijg je daar eerder een overdosis van. Waar paarden wel vaak te kort aan hebben is vitamine E.

unamie

Berichten: 7384
Geregistreerd: 08-08-04
Woonplaats: BOLLENSTREEK

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:12

Naast de voedingsadviezen die hier gegeven worden kan het een wereld van verschil maken om je pony eens te laten masseren www.happy-athlete.nl
Waarschijnlijk heeft je pony al jaren te kampen met spierproblemen en wordt het door training steeds erger
Zijn bij de pony onlangs nog buigproeven gedaan
Glucosemine kan ook helpen bij oudere paarden die wat strammer zijn geworden

Anoniem

Re: oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:15

Bedankt voor jullie tips!
Mijn pony kan de hele dag van zijn stal naar buiten lopen, dus hij heeft in ieder geval genoeg ruimte.

s6801881
Berichten: 7690
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Groningen

Re: oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:18

Dan zit het in de beweging wel snor. Beweegt hij dan ook als hij "vrij" is ook stijfjes? Dan zou ik namelijk steeds meer gaan denken aan de gewrichten, en dus glocosamine.

Anoniem

Re: oplossing voor stijve spieren

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 22:34

Ik heb net wat gegoogeld en ik denk idd dat het de gewrichten zijn. Hij is idd ook stijf als hij vrij is.
En als ik zo na ga is hij tijdens de training ook vooral stijf in het begin. Zodra hij even bezig is word hij al losser.
Als we een lange rit hebben gemaakt, bv wedstrijd, dan is hij op het eind ook weer stijf.

unamie

Berichten: 7384
Geregistreerd: 08-08-04
Woonplaats: BOLLENSTREEK

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 23:20

Zijn er bij deze pony onlangs buigproeven door een dierenarts gedaan?

s6801881
Berichten: 7690
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-12 23:26

jikkes2 schreef:
Ik heb net wat gegoogeld en ik denk idd dat het de gewrichten zijn. Hij is idd ook stijf als hij vrij is.
En als ik zo na ga is hij tijdens de training ook vooral stijf in het begin. Zodra hij even bezig is word hij al losser.
Als we een lange rit hebben gemaakt, bv wedstrijd, dan is hij op het eind ook weer stijf.


Met alles wat je verteld wijzen de symptomen wel die kant uit. Zeker voor een gebruikspaard op leeftijd is het niet ongebruikelijk hoor. Ik vermoed ook niet dat er sprake is van atrose, dat was namelijk wel naar boven gekomen in de klinische keuring.

Nina_rex

Berichten: 1846
Geregistreerd: 10-02-04
Woonplaats: Maastricht

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-12 10:47

Ik zou er zelf eerst een goede osteopaat bijhalen, ik doe dat sowieso elk jaar, even laten checken of er niets vast- of scheefzit. Als ze daar een paar jaar mee doorlopen wordt het steeds erger; de spieren gaan compenseren hiervoor en er worden vaak weer andere delen van het lichaam overbelast doordat ze het pijnlijke deel proberen te ontlasten. Veel paarden hebben ook problemen in het SI-gewricht, dat geeft ook stijfheid in de achterhand.

Dat je pony 16 is (jong blaadje! :P ) en 8 jaar endurance heeft gelopen zegt niks, dat moet prima kunnen en verklaart absoluut niet waarom hij stijver wordt. Dus ik zou zeker even verder zoeken, osteopaat en inderdaad dingen zoals het zadel en goede huisvesting (veel beweging, liefst 24/7 buiten) kunnen ook veel uitmaken. :)