Danique schreef:Ik heb 2 jaar op een haflinger gereden die een karrenmond had (dus een hele harde mond omdat hij ook voor de kar had gelopen) en ook nog eens traag was en ik ben 2 jaar lang bezig geweest met actief rijden. Op een goeie dag kreeg ik hem wel eens 'naar beneden' maar zelfs dan maar een paar pasjes. Dit is echt niet iets wat je met 1 x per week lessen op gaat lossen. Om die reden zou ik het loslaten en op jezelf focussen (je houding bijvoorbeeld).
Naar mijn mening rijd je op de manege om te leren paardrijden en rijd je op je eigen paard om het paard wat te leren/samen beter te worden. Dat is (bijna) onmogelijk op een manegepaard waar iedere dag 2/3 anderen ook nog op rijden.
Ik zie manegepaarden altijd een beetje als 'gebruiksvoorwerpen' omdat ik niet aan mijn houding op een paard kan werken zonder paard. Niet iedereen zal het met mij eens zijn maar ik ben nog geen manegepaard tegengekomen waar we samen beter van werden. Hooguit leerde ik het paard kennen en wist ik wat ik bij dat paard moest doen, maar dan deed ik dus wat hij moest, en hij deed niet wat ik moest.
Ik zou ook op zoek naar een andere lesgever gaan, of diegene duidelijk maken dat wat zij wilt niet voor jou is weggelegd en dat je liever wilt focussen op je houding (tenen naar binnen, rechtop zitten, handen hoog en rechtop, balans zoeken) dan aan het paard zijn houding (wat je dus nu de hele les aan het doen bent; aan de teugel rijden, aan het been maken).
Paard moet uiteraard wel luisteren maar een uur erna zit er weer iemand op die het heel anders doet...
Ik kom daar voor mijn lol, en die heb ik ook best wel hoor, ik kom er ook voor mezelf en zodat ik van het paard kan leren dat het paard mij laat zien wat wel en niet kan. Dit paard word overigens op vrijdag alleen door mij gereden. Er is 1 westernles in de week, en op die dag heeft hij dan ook nog niemand anders op zijn rug gehad. Maar volgende week ga ik dus een lesje beter op mijn houding letten ipv van op het paard, dat komt vanzelf wel