
Vorige week is Paulette Zorn weer eens langsgeweest bij ons. Een keer in de maand volgen we les bij haar, en nu werden we weer goed aan de bak gezet.
Doesie is een kruising Quarter x onbekend van inmiddels net vier jaar oud. Ik rij hem sinds ongeveer oktober vorig jaar, en sindsdien zijn we samen bezig met de basis van de western. Tot die tijd reed ik altijd Engels en hij was toen net ingereden.
Een paar maanden terug heb ik ook een topic van ons geopend, en aangezien er nu weer heel fijn foto's van ons gemaakt waren wilde ik graag laten zien hoe we in de tussentijd weer vooruit zijn gegaan

Twee maanden terug reden we er zo bij:

Inmiddels zijn we, denk ik, al een hoop verbeterd, en ik ben erg trots op hoe we nu rondrijden. Het is allemaal niet perfect, maar het voelt als een grote vooruitgang.


In draf vindt hij het nog wel eens moeilijk om zijn hoofd te laten zakken, dus dan wil hij zich nog wel eens vanuit de hals opdrukken.


Maar soms durft hij zich toch ook al hele fijne stukjes te laten zakken, en dan is hij ontzettend fijn te rijden; dan laat hij los van voren en begint hij van achteren heerlijk actief te lopen.

Paulette is met ons met twee dingen bezig geweest deze les. Het eerste puntje was zijn soepelheid in zijn lichaam. Daarvoor vroeg ze ons om oefeningen te doen met binnen- en buitenstelling. Achtjes rijden zonder van stelling en buiging te wisselen, bijvoorbeeld. Dat vonden we allebei best wel moeilijk, dus dat is mooi huiswerk voor ons om mee bezig te gaan.


Het tweede puntje is de galop. Hij heeft de neiging om tegen mijn been in te komen en die te negeren. Dat doet hij zowel met turns om de voor- en achterhand, sidepass, maar dus ook bij de galop. Wanneer ik dan doorvraag wordt hij een beetje bozig, en als ik een tik met de zweep geef krijg je zulke charmante bokjes:


Als hij eenmaal galoppeert is er geen probleem, maar hij vertikt het regelmatig om aan te springen. Ik was bang dat hij wellicht ergens vast zat, maar Paulette diagnosticeerde het gewoon als lak hebben aan mijn been
dus ik heb groen licht om hem flink door te pakken als hij weer gaat kloten. 
Ik heb geen behoorlijke foto's van de galop, helaas, maar uiteindelijk is het wel gelukt. De keer daarna dat ik ben gaan rijden ging het al een stuk beter.
Filmpje heb ik trouwens wel... wat ik van Paulette moest doen was eerst een turn om de voorhand, en direct daarna aangalopperen.
Hier weer even stappen; tussendoor even op adem komen:

Uitdraven:

En uitstappen:

Tja.. en dan ben je moe
En weer terug bij stal

Dat was het weer. Ik sta open voor alle rijtechnische tips en andere feedback en reacties!
Fijn beeld om jullie zo samen te zien.
Wat een vooruitgang zeg! Super! 
Ik ben echt blij dat je zo fijn op hem hebt kunnen rijden, want je vond hem nooit echt wat volgens mij he
Paulette vond hem volgens mij wel geschikt voor dingen als reining enzo.
Straks misschien tijdelijk wat vaker op m zodatie wel genoeg beweging krijgt maar ik blijf Muis toch leuker vinden haha.
Maar ik ben hem inmiddels wel echt heel erg leuk gaan vinden en het gaat zo goed samen.