[WN] Mijn eerste western topic!

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Brittol

Berichten: 5499
Geregistreerd: 05-01-05
Woonplaats: Groningen

Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-11-10 10:10

Hallo allemaal!

Ik ben dus nog niet zo lang geleden overgestapt van dressuur naar western. Sinds kort heb ik een nieuw bijrijdpaardje: Romanza, een 12 jarig arabiertje. Zij heeft mede de overgang voortgezet O:)
Maar goed.. Nu rijd ik al een half jaar op haar en heb nooit echt foto's gemaakt, nu eindelijk iemand gevonden die zo aardig was een paar foto's te maken (dankuuu Mirthe (mistid O:) )
Het ging vandaag niet geweldig trouwens, ze was erg druk en erg aan de loop, maar ik liep ook te kloten met mijn handen moet ik zeggen. Ik moet wat meer leren op mijn buitenteugel te rijden i.p.v telkens met die binnenhand. Heb les, dus hoop dat het snel goed komt. En ik moet wat meer voor me uit kijken, dan ga ik vanzelf wat rechter op zitten :)
Commentaar is welkom, but please be gentle, I'm still learning O:)

En let niet op mijn roze sokken, mijn broek kroop steeds omhoog :+

Afbeelding

Afbeelding

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3334.jpg

Afbeelding

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3328.jpg

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3326.jpg

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3323.jpg

Afbeelding

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3317.jpg

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3312.jpg

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3310.jpg

Afbeelding

Afbeelding

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3294.jpg

Afbeelding

Afbeelding

http://i257.photobucket.com/albums/hh23 ... CF3278.jpg

Afbeelding

Het was trouwens verrekte koud :Y)
Nou... Hoop dat jullie het iets vinden, het is nog verreweg van perfect, maar het is een begin.

Groetjes,
Britt :)

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 10:25

Je roze sokken zijn heel mooi hoor :+ . Maar vraag je aan de hand van de foto's eens af waarom je broek zo omhoog kruipt. Benen los vanuit de heupen en af laten hangen, hakken 'uitdrukken' en je voeten niet zo ver in beugels zal waarschijnlijk al heel veel schelen. Ik krijg ook het idee dat je moeite hebt met het vinden van je balans in dit zadel.

Brittol

Berichten: 5499
Geregistreerd: 05-01-05
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-11-10 10:30

Ontspanning zoeken voor mij wanneer Romanza zo aan de loop gaat is erg moeilijk voor mij. Vandaar dat mijn benen dan weer tegen haar aan gaan klemmen. Probeer dan ontspannen te worden door haar stil te zetten en even verstand op nul, maar goed.. Helaas lukt dat niet altijd, dan kom je in zo'n cirkel terrecht. Het gaat overigens meestal wel goed, alleen vrijdag ging het slechter dan normaal. :=

Klopt inderdaad dat ik af en toe moeite heb met mijn balans te vinden, moet dit weer een beetje krijgen, heb namelijk een jaartje of anderhalf niet gereden. Moet het gevoel/evenwicht weer een beetje terug krijgen zeg maar :)

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 10:54

Misschien is het dan handig om af en toe terug te vallen op een zitlesje. Paard aan de longeerlijn met een bijzetje zodat jij je helemaal kan richten op je eigen houding.

kelz

Berichten: 1118
Geregistreerd: 25-07-07
Woonplaats: Reken,Germany

Re: Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 13:12

leuk paardje!
Probeer wel je hak goed uit te drukken,en je been goed lang te houden scheelt ook al een hele hoop!
Vind overigens dat ze een erg leuk hoofdje heeft :D

spatter

Berichten: 14471
Geregistreerd: 17-08-05
Woonplaats: Bocholt-belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 13:41

alle begin is moeilijk

vooral je voeten zo ver in de beugels stoort mij,dan ben je je vering kwijt , maar ook je balans
rijd je ook licht in draf?
zou ik wel doen, "zit" veel makkelijker

Brittol

Berichten: 5499
Geregistreerd: 05-01-05
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-11-10 13:56

Als ze haar pas versneld ga ik wel licht rijden.. Klopt inderdaad dat mijn voeten te ver erin zitten, maar dit heeft ook een beetje te maken met dat ik mijn benen te gespannen tegen het paard heb 'geklampt'. Zal inderdaad eens een keer kijken naar een zitles :j

Joscaaaa

Berichten: 55
Geregistreerd: 18-07-09
Woonplaats: Heerhugowaard

Re: Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 19:02

Vind dit een mooi begin hoor! :j

paafke

Berichten: 713
Geregistreerd: 13-11-06
Woonplaats: Budel

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 19:29

Ziet er leuk uit, leuk paardje ook.
Had je geen last van de bodem? Die ziet er namelijk behoorlijk bevroren uit (lastig voor de balans, slecht voor de benen..)

Celinee_
Berichten: 4629
Geregistreerd: 25-01-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 20:10

Eindelijk een beeld van Britt als cowboy :D
Leuk zeg, ik heb alleen niet zo heel veel verstand van western. Weet wel dat de overstap erg moeilijk moet zijn, aangezien ik zelf ook wel eens af en toe in het western zadel beland weet ik dat het veel moeilijker is dan het lijkt. Vind het er goed uitzien hoor, idd wel zelf gaan ontspannen, dan neemt je paard dat zo van je over. Verder op je zit letten en beide handen gelijkwaardig gebruiken, maar dat geef je zelf ook al aan. :)

tweety_be

Berichten: 941
Geregistreerd: 06-09-05
Woonplaats: Back in Belgium

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-11-10 20:51

Nou, ik vind het er best okay uitzien, jullie hebben er precies wel lol in :)

Het is wel duidelijk dat het paardje erg voorwaarts was. Loopt ie nou zo op zen voorhand of lijkt dat door de foto's zo? Ik geef toe, veel verstand heb ik er ook niet van hoor, maar viel me gewoon beetje op.

Verder idd, hakken naar beneden! Daar heb ik ook veel moeite mee hoor. Goed dat je les neemt, vraag aan de lesgever dat er goed op je houding wordt gelet zodat je er aan kan werken. Al was het enkel in het begin, als dat systematisch wordt toegepast, ga je op den duur vanzelf steeds beter zitten.

FindingJack

Berichten: 677
Geregistreerd: 12-10-07
Woonplaats: Polsbroekerdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-10 00:29

Leuk, die roze sokken!! :P

In vergelijking met een ander topic met iemand die nog niet zo lang met western bezig is, vind ik dit helemaal niet vervelend om te zien! Ik zie dat je met de basis bezig bent, je rijd haar netjes over de rug in draf. Ga zo door, oefening baart kunst. Jebent zeker op de goede weg en alle begin is moeilijk.

Eigenlijk niet alleen het begin!! 8-)

Brittol

Berichten: 5499
Geregistreerd: 05-01-05
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn eerste western topic!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-11-10 09:13

Bedankt voor de leuke berichten! :D

En ook bedankt voor de tips, ga er zeker wat mee doen (zodra de bak ontdooit is := )

De bak was die dag trouwens niet bevroren, dag erna wel..