Hey iedereen,
na een blessure is mijn merrie flink afgevallen. Voornamelijk van de stress en tja die wond deed natuurlijk ook heel veel zeer. ik ben nu al maanden bezig haar dikker te krijgen maar het lukt gewoon niet.de DA heeft alles al gecontroleerd maar ze heeft verder niets. Eerst was ze super mager en is weer aangekomen tot aan het punt waar we nu zitten. Maar nu zit ze echt op zo'n dood punt. Ze is niet wat je noemt "anorexia mager" maar je ziet haar ribben wel en haar kont is niet mooi rond. Verder glanst ze wel super. haar vacht is niet dor en ze is heel vrolijk, ook met rijden, in de wei, op stal en in de paddock.
op maandag heeft ze rust. op dinsdag vaak rustig dressuren (balkjes lopen) of bosrit. op woesdag wat pitterige dressuur (tot L2 niveau) op donderdag de ene week vrij de andere week mee naar orun training, op vrijdag meestal bosrit of rustige dressuur training of een beetje springen (vind ze leuk) op zaterdag en zondag wat pitterige dressuur en om de week op een van die twee dagen wedstrijd (max half uurtje rijden in trailer)
Na de blessure heb ik heel rustig de training weer opgebouwd. Ten eerste omdat de blessure aan haar been zat en ik dus met haar moest stappen en ten tweede omdat ze te mager was en inees veel gaan doen is dan ook niet goed.
Als het weer het toelaat staat ze overdag op de wei. Als de wei heel slecht is maar het weer laat het toe staat ze in de buitenbak.
Dit is wat mijn paard nu krijgt:
* Hooi (drie kwart baal perdag) zo veel mogenlijk onbeperkt proberen te voeren
* subli sportBrokken 4 kilo per dag (vind ze heel lekker)
* bietenpulp 6 scheppen per dag (dit is als het nat is dan)
* zemelen één schep per dag (ook nat gemaakt)
Dit is wat we al geprobeert hebben:
basisbrok van horsefood - vind ze niet lekker
sportbrok van horsefood-- vind ze niet lekker
prestatiebrok van horsefood -> hielp een beetje maar werd er heel hyper van en ze eet het heel slecht
Basis brok van Havens - vind ze niet lekker
dravers brok van Havens - vind ze wel lekker maar hielp niet
maismeel -> vind ze niet lekker, dan laat ze alles staan
ik heb het kracht voer gevarieerd tot ze opgeven moment op 8 kilo brok per dag zat en heel hyper werd en niet aan kwam dat ik toch iets anders moest.
Op aanraden van mensen probeer je dan een tijd die brok en dan weer die. maar ik weet het niet meer. het lijkt alsof ze veel brokken heeft gehad maar de gene die ze niet lekker vond de at ze gewoon niet dus dan kocht ik weer een andere. het gekke is dat ze bietenpulp dus wel lekker vind
maar wat moet ik nou.... ze wil maar niet dikker worden
wat kan ik nog proberen
Laatst bijgewerkt door Kady1 op 30-11-07 14:49, in het totaal 1 keer bewerkt