Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Kady1
Berichten: 2542
Geregistreerd: 03-06-07

Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-11-07 14:46

Hey iedereen,

na een blessure is mijn merrie flink afgevallen. Voornamelijk van de stress en tja die wond deed natuurlijk ook heel veel zeer. ik ben nu al maanden bezig haar dikker te krijgen maar het lukt gewoon niet.de DA heeft alles al gecontroleerd maar ze heeft verder niets. Eerst was ze super mager en is weer aangekomen tot aan het punt waar we nu zitten. Maar nu zit ze echt op zo'n dood punt. Ze is niet wat je noemt "anorexia mager" maar je ziet haar ribben wel en haar kont is niet mooi rond. Verder glanst ze wel super. haar vacht is niet dor en ze is heel vrolijk, ook met rijden, in de wei, op stal en in de paddock.
op maandag heeft ze rust. op dinsdag vaak rustig dressuren (balkjes lopen) of bosrit. op woesdag wat pitterige dressuur (tot L2 niveau) op donderdag de ene week vrij de andere week mee naar orun training, op vrijdag meestal bosrit of rustige dressuur training of een beetje springen (vind ze leuk) op zaterdag en zondag wat pitterige dressuur en om de week op een van die twee dagen wedstrijd (max half uurtje rijden in trailer)

Na de blessure heb ik heel rustig de training weer opgebouwd. Ten eerste omdat de blessure aan haar been zat en ik dus met haar moest stappen en ten tweede omdat ze te mager was en inees veel gaan doen is dan ook niet goed.
Als het weer het toelaat staat ze overdag op de wei. Als de wei heel slecht is maar het weer laat het toe staat ze in de buitenbak.

Dit is wat mijn paard nu krijgt:
* Hooi (drie kwart baal perdag) zo veel mogenlijk onbeperkt proberen te voeren
* subli sportBrokken 4 kilo per dag (vind ze heel lekker)
* bietenpulp 6 scheppen per dag (dit is als het nat is dan)
* zemelen één schep per dag (ook nat gemaakt)

Dit is wat we al geprobeert hebben:
basisbrok van horsefood - vind ze niet lekker
sportbrok van horsefood-- vind ze niet lekker
prestatiebrok van horsefood -> hielp een beetje maar werd er heel hyper van en ze eet het heel slecht

Basis brok van Havens - vind ze niet lekker
dravers brok van Havens - vind ze wel lekker maar hielp niet
maismeel -> vind ze niet lekker, dan laat ze alles staan

ik heb het kracht voer gevarieerd tot ze opgeven moment op 8 kilo brok per dag zat en heel hyper werd en niet aan kwam dat ik toch iets anders moest.

Op aanraden van mensen probeer je dan een tijd die brok en dan weer die. maar ik weet het niet meer. het lijkt alsof ze veel brokken heeft gehad maar de gene die ze niet lekker vond de at ze gewoon niet dus dan kocht ik weer een andere. het gekke is dat ze bietenpulp dus wel lekker vind

maar wat moet ik nou.... ze wil maar niet dikker worden
wat kan ik nog proberen
Laatst bijgewerkt door Kady1 op 30-11-07 14:49, in het totaal 1 keer bewerkt

Jos1
Berichten: 184
Geregistreerd: 20-05-07

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-07 14:48

Je kunt nog musli proberen, hielp in combi met brok en hooi goed bij die van mij.
Slobber is ook een optie.

Kady1
Berichten: 2542
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-11-07 14:50

musli heb ik ook al geprobeert, ben ik vergeten er bij te zetten. Ze eet het wel maar niet van harte maar misschien ligt dat aan het merk, heb daar nog niet zo veel merken van gebruikt.

is slobber niet heel slecht voor de tanden??

Arabesk

Berichten: 28703
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-07 14:52

het krachtvoer helemaal weglaten en overgaan op alleen ruwvoer.

Mijn paard viel sterk af toen ik hem granen voerde, ik stopte er mee en binnen een maand was hij weer op gewicht.

Mager zijn is een verteringsprobleem. Krachtvoer kan problemen met het verteringsstelstel in de hand werken.

lesleymoos

Berichten: 630
Geregistreerd: 15-06-04

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-07 15:54

Ik heb goede ervaring met Lucerne, een keer een merrie gehad die ook slecht op gewicht bleef die heb ik naast het gewone rantsoen lucerne bijgevoerd en kwam toen goed aan.

EnelyaT
Berichten: 2775
Geregistreerd: 07-04-05

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-07 17:01

Bietenpulp is over het algemeen een goede dikmaker, goed dat je dat al geeft Lachen

Misschien maïsbrokken? Mijn paard is ook een tijdlang te dun geweest (door omstandigheden stond hij alleen en liep heel de dag op en neer, daardoor en door de stress viel hij enorm af..)
Toen zijn we extra hooi gaan voeren, en bietenpulp, maïsbrokken en muesli.
Mijn paard is dol op muesli, dus misschien wat andere merken proberen? Over het algemeen vinden ze dat heel lekker, omdat het een mix is...

En misschien weet je instructrice nog wat?
Daarbij, zou ik op zondag niet zo 'hard' trainen als ze maandag stil staat.. Dan hebben ze sneller last van spierpijn. Maar dat is mijn ervaring.

Tessa

Berichten: 2056
Geregistreerd: 11-09-05

Re: Dikmaken als je alles al geprobeert hebt

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-07 17:05