Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
dupke schreef:Hij staat nu met een drachtig merrietje en zij mogen elkaar nou niet echt. Ze zijn niet echt lief voor elkaar maar aangezien ik niet wilde dat hij alleen zou staan hebben we ze toch zolang als nodig samengezet in de wei (met schuilstalletje).
Dat de stal wat groot is klopt, maar hier hebben we bewust voor gekozen. Hij kan dan straks lekker gaan liggen en kan zich wat vrijer bewegen in de stal als zij eens niet de wei op kunnen of 's nachts.
Nu blijft hij totdat alles thuis klaar is op het weitje met de merrie, als dan straks het paard gaat komen gaat de merrie weer naar haar eigenaar en komt mijn paardje ook thuis te staan bij het paard. Hij is nooit zo onder de indruk van veranderingen in zijn situatie, maar reageerde niet best op zijn tijd in de stal.
Hoe kan ik hem straks het makkelijkst eraan wennen zodat het voor hem geen tot weinig stress oplevert?

juist als je zelf ermee aan de gang gaat en moeilijk gaat doen gaan ze stressen.z0rr0 schreef:het duurt 3 maanden (bij sommige langer ) voor een paard is gewend aan z'n nieuwe stal
mijn paard deed er een half jaar over.
wat kan je doen: geduld hebben en je paard de tijd geven
arno8 schreef:Als je niet genoeg gras hebt kan je ze 's nachts toch in de bak zetten met hooi (want het is slecht voor hun maag en spijsvertering als ze zonder eten staan). Ik snap niet dat je je paarden opsluit, als je de mogelijkheid hebt om ze buiten te laten.
In de bak hebben ze altijd nog meer bewegingsvrijheid dan in een stal.
Overweeg ook eens om je paarden tijdens de zomermaanden bij een boer op een weiland te stallen, dan heb je zelf genoeg gras voor het voor en najaar.
Je kan ook nog een klein stukje weiland afzetten wat ze dan helemaal kaal eten tot op de millimeter, hier gooi je ze dan 's nachts op met een halve baal hooi.
Je stal kan je beter ontruimen en als hooi opslag gebruiken. Stallen zijn niet alleen onnodig, maar ook slecht voor de gezondheid van je paard. Stalpaarden staan onnatuurlijk lang stil en het is dan ook niet verwonderlijk dat veel van onze gedomesticeerde paarden aandoeningen krijgen die een gevolg zijn van te weinig beweging. Hieronder vallen hoef- en beenproblemen, koliek, slechte doorbloeding, etc. Het paard is van nature gewoon niet bedoeld om lang stil te staan. Het langdurig stilstaan in de stal heeft verveling tot gevolg, hetgeen nogal eens ontaardt in beruchte stal-ondeugden zoals luchtzuigen, weven, etc. Stalondeugden hebben niets met ondeugendheid te maken maar zijn een signaal van een dier in geestelijke nood. Paarden worden gefrustreerd, gestrest, agressief en apathisch als ze alleen in een box staan. Dat is één van de conclusies van onderzoekster Machteld van Dierendonck van de Universiteit van Utrecht.
Sommige mensen denken dat hun paard op stal staat omdat hij gewillig meeloopt of zelfs staat te wachten om "naar binnen te mogen". Wat ze vergeten is dat paarden gewoontedieren zijn, en een belangrijke motivatie voor het paard om de stal binnen te gaan is dat hij daar eten krijgt. Bedenk ook maar eens waarom er een grendel zit op de deur van de stal. Als je de deur open laat is de kans groot dat het paard na het eten al heel snel weer buiten staat. Hij kwam dus eigenlijk niet voor de stal, maar voor het eten. Alleen dat gegeven al spreekt toch boekdelen? Wie doe je er een plezier mee een paard op stal te zetten? Blijkbaar niet het paard...
marietje27 schreef:Nou dupke, hier kan je het mee doen.
Als je dit leest zijn 95% van de paardenbezitters zeer slecht voor hun paarden want de meesten gaan 'snachts naar binnen, we leven niet meer in de oertijd waar de paarden zich maar moesten redden buiten bij weer en wind. Erger vind ik het voor de paarden die helemaal nooit in de wei komen.
Wat dupke doet is helemaal niet erg en logisch dat ze het land wil sparen, beter alleen overdag naar buiten dan helemaal niet. Trouwens met al die idioten die hier in Nederland rondlopen en paarden mollesteren, ik moet er niet aan denken dat mijn paard 'snachts buiten staat.
Dupke veel plezier met je shet in haar lekker ruime box 'snachts en straks met je nieuwe paard, dat ze het maar goed samen kunnen vinden.