Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Kelly_Brunny schreef:HoOii,
Gewoon lekker veel gaan rijden!
En staat ze dag en nacht op een grasland? zo ja moet je haar daar meschien van afhalen en als beloning gewoon een appeltje of wortel geven.....
veel succes.. misschien kun je haar leuke kunstjes ofzo aanleren
en er is geen bos in de buurt.
ChristaMoor schreef:Echt minder gaan voeren hoor! Als hij hoefbevangen raakt is dit veel beroerder dan een poosje op dieet!! Als hij al op een kaal landje staat kan je daar weinig aan veranderen en dat hoeft dan ook niet. Kunnen er ook mensen langs de weg bij die hem lekkers toestoppen? Probeer dit dan te veranderen.
En meer gaan bewegen met hem is altijd goed. Lekker wandelen of misschien wel een klein ruitertje erbij zoeken.
vind ze ook vast leuk! monica12 schreef:uuh... vrijheidsdressuur is altijd wel leuk en gewoon een stukkie gaan lopen met dr, ook draven enzovind ze ook vast leuk!

maar dat wandelen kan wel en stukjes hard renne is ook wel leuk {moet je dr natuurlijk wel goed vast houden
hahahaha} is ook goed voor jóúw conditie ( niet dat die omhoog moet... je kan al super hard renne
) en longeren ...dat kan ook
Bienotje schreef:Wordt deze shet bijgevoerd soms? als dat zo is, brok minderen want als je shet weinig beweging heeft en niet wordt bereden oid dan heeft deze die energie ook niet nodig..
Paarden die ik rijd krijgen trouwens ook weinig lekkers tussendoor en hebben ook nog steeds plezier in hun werk. Komen in het land zo naar me toe, dus dat het saai wordt als je je shet geen lekkers geeft is echt onzin.
Als ze eerst niet zo verwend was, had je dr nu niet hoeven laten ontwennen
Is er niet iemand anders die wel op je shet kan rijden, kun je deze longeren. Denk aan tuig en een karretje. Genoeg dingen te doen met een shet om deze niet alleen maar op het land te heben staan en aan de conditie te gaan werken. Al is het alleen maar einden langs de weg wandelen..
monica12 schreef:marlin: nee ze houd echt van je dus ze komt heus nog wel bij je!!
echt waar...!
misschien houd ze dan wel niet meer van me? en dat zou ik heel erg vinden!
CrackerHorse schreef:Waarom ga je haar niet longeren?
Bijvoorbeeld 2-3 x keer pw longeren en bijv 1 x longeren en dan van emmers+ bezems of tak een sprong maken.
Niet te hoog natuurlijk en bouw het longeren rustig op zodat ze eerst conditie krijgt.
Je kan ook 1 0f 2x pw week wandelen
zo wissel je het ook allemaal af en blijft het leuk!
En ze zal het heus allemaal ook nog leuk vinden als ze geen snoepjes krijgt
ja, en wandelen ook idd
Marijkjuh schreef:Mijn shet is ook hoefbevangen en dat wil je echt niet hoor !
Ik zou als ik jou was veel met het shetje gaan wandelen en belonen via een klopje over de hals inplaats van een snoepje geven. En misschien is een kaler weiland ( als dat mogelijk is ) een optie
marlin schreef:ze is ook niet verwend, maar ze kreeg eigenlijk altijd wel een appeltje, of een wortel, maar ik denk dat als ik haar die niet meer geef, dat ze dan denkt van: waarom zou ik komen, alleen maar op gepoetst te worden en te werken? denken jullie dat ze dat wel leuk blijft vinden?
Ik fiets ook met mijn A-pony, misschien dat je dat zonder de eigenaren mag gaan doen ? Is heel goed voor de conditie, maar zorg wel dat je haar heel goed in de hand hebt en dat ze goed luistert naar stemcommando's voordat je hiermee begint.