Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Libiris schreef:Wat jij nu hebt, dat heb ik ook met mijn paard. En ik heb een hulseboszadel, dus op maat gemaakt. Mijn paard krijgt ook kale plekken onder het zadel vooral aan de achterkant bij je zit. Verder heeft zij het dan ook bij de singel.
Maar ik weet niet of het echt drukplekken zijn, want zij heeft dit al een paar jaar en altijd tijdens de verharing in de winter, in de zomer heb ik het nooit gehad. Ik denk dus niet dat hetl drukplekken zijn. Ik heb zelf soms het idee dat het aan mijn zit ligt of dat ik wat strakker moet aansingelen. Misschien schuift het zadel teveel.
Ik heb dit probleem dus ook met een ander zadel gehad.

Kendra schreef:@Vlietstede: dat is ook mijn idee, het voelt gewoon niet goed, ik heb dit ook nog nooit eerder gehad bij mijn paarden.
Ik heb eigenlijk ook nog wel vertrouwen in Daaleman - tenslotte ook specialist in maatwerk
- maar wil gewoon echt een second opnion.
Vajramani schreef:Dit gebeurt wel vaker in de winter. Dit komt door de wintervacht. het heeft te maken dat de haren langer en zachter zijn en hierdoor sneller afbreken.

amondi schreef:Ik zou zeker ook je dekje bekijken. Van Ankydekjes( en w.s. ook andere "suede" dekjes is het bekent dat ze slijtplekken kunnen veroorzaken.
MISTRAL94 schreef:
Mijn zadelmaker zou zeggen, bij een goede kwaliteit leer gebeurd dit niet![]()
Ik heb behoorlijk veel pads en totaal geen beschadingen of slijtage aan het zadel.

Dat heb ik dan verkeerd begrepen