Die korte haartjes kunnen duiden op nieuw haar wat groeit. Als je hafje werkelijk schuurt zal je dat denk ik al wel gezien hebben. Dan doet ie het ook waar jij bij bent.
Hoe is je haflinger gehuisvest? Staat ie overdag wel buiten of staat ie een groot deel van de dag op stal? Misschien dat hij zich uit verveling schuurt.
Ik zou toch ook even goed kijken naar het voer wat je geeft. Ik las ergens dat je haf hetzelfde krijgt als de sportpaarden van "Wim"?? Je haf hoeft geen sport of prestatie brok te eten, hij doet het ws ook goed op basisbrok of een ander eiwitarm brok.
Mijn haflinger schuurt in principe niet. Heel af en toe in de zomer. Ik behandel haar dan preventief met klitwortel (te koop bij het kruidvat) dit helpt heel goed tegen de jeuk.