Thanx! Ja ik heb er wel wat aan hoor!
Dus dan idd toch voor dat we 'uitstappen' en dan na 5 min stappen, en dan weer na 5 min stappen, totdat ie lager of gelijk is dan de 'rust' , zoiets, dan weet ik hoesnel die daalt.
En natuurlijk van te voren, maakt het nog wat uit wanneer je dat doet?
Ik doe het eigenlijk ook altijd gewoon op gevoel, ik merk het goed als mijn paard moe wordt, maar omdat ik nog nooit een hartslag heb gemeten van haar, niet in rust en niet vlak na arbeid, wil ik dat toch wel graag weten. Bij de endurance is het toch heel belangrijk, dus dan kan ik beter maar van te voren goed weten waar we aan toe zijn.
Morgen gaan we ook een stressvol ritje rijden, namelijk naar mijn huis, en dan moeten we over bruggen, onder viaducten, gaat ze voor het eerst een strandje zien, en treinen, zoiezo is ze nog nooit echt in een stad geweest, alleen nog maar in t boerenland 
Dus dan merk ik morgen hoe het is onder stressvolle omstandigheden, en die week erop kunnen we weer in vetrouwde omgeving, heb ik het 'verschil' ook meteen vastgelegt.