This misschien een beetje een stomme vraag..maar waarvoor gebruik je precies bandages? Is dat net zo iets als peesbeschermers of nii?
xxjes niinna
Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne



ik weet nu wel een beetje waar het ongeveer voor is
alleen..umhz...wat is ABN?

even door 
ja sorry, ik typ soms wat msn taal, maar als dit moet, dan typ ik wel gewoon nederlands

:D Soyatjuh schreef:hey hey maakt het dan ook uit als je een word of zo fout schrijf of dat dan weer niet hahaha:D

Skitter schreef:Target schreef:Toch gek dat veel
professionele dierenartsen
het gebruik ervan afraden.....
Ben er zelf geen voorstander van, oa te veel werk, en zie bovenstaande...
Dit is echt onzin, afraden ja, omdat te veel mensen het verkeerd doen. Bij verkeerd gebruik doen bandages inderdaad meer slecht dan goed. Maar goed aangelegde bandages zijn echt niet slecht voor de benen en JUIST goed voor, en beter dan peesbeschermers!Nieke_x schreef:ik zeg dat je de pezen verwent! dus de pezen worden zwak er van.. daardoor OMDAT DE PEZEN ZWAK ZIJN KUNNEN ZE EEN PEESBLESSUREN OPLOPEN. het word heus niet 100 graden onder die bandages,maar wel erg warm te warm voor pezen
Zo wat weet jij weinig van bandages zeg!
De pezen woprden zwak als ze niets meer doen, dus ondersteuned worden. En laat het nou net zo zijn dat bandages geen steun beiden en dus geen werk overnemen van de pezen.
Warm worden? Dat doen de pezen ook onder de plastic en neopreen peesbeschemers! Volgens mij kun je zelfs beter bandages gebruiken dan peesbeschermers, als je je zorgens maakt over warm worden.
Ik zelf gebruik alleen bandages. Liefst fleece met Eskadron onderlappen. Ik gebruik alleen Eskadron onderlappen zelfs. Bij jonge paarden begin ik uiteraad met peesbeschermers, maar stap zsm over op bandages.
Tja en hoe vaak moet ik het nopg plaatsen, ik ken zoveel paarden die nu hoge dressuur lopen (ZZ-L en hoger) die nu 9 jaar en ouder zijn en vanaf 4 jaar ong. dagelijks in de bandages kwamen.
Zwakke pezen? Nee hoor, in de ring doen ze het net zo goed zonder enige bescherming. Dat is juist het fijne van bandages, het bereid ze voor om zonder ook te kunnen in de ring. Tja, daarom gebruik ik bandages, ze zijn fijn voor het dressuur rijden, voor de zijgangen etc. Lijkt me dat het niet begrijpt als je geen (serious) dressuur rijdt.
Tja, peesbeschermers, als je gaat springen of cross rijden kun je inderdaad peebeschermers gebruiken. Maar dressuur rijden gaat er niet zo ruig aan toe. Als het je echt om de bescherming gaat zijn peesbeschermers inderdaad de betere keuze. Maar zeg aub dat het onder peesbeschermers NIET warm wordt, want ik durf te wedden dat het zelf warmer wordt onder neopreen en plastic. Ik zie veel vaker de schuim onder de peesbeschermers uitlopen dan van onder bandages.

Natasja91 schreef:Hm, eigenlijk hebben ze weinig nut.
In de zomer raken de benen zelfs over verhit door die dingen.
Het ziet er leuk uit, maar verder...

GiorGio_Ndme schreef:bandages bieden, zoals Urielle al zei, lichte steun zijn voor de show maar vooral voor als je wat hoger rijd, of om andere redenen (bijv. kou in de winter) de Pezen beter/sneller op te warmen.