tamary schreef:Als je paard geen last heeft en je de hoeveelheid die je over de weg gaat gelijkmatig verdeeld en goed opbouwt kan dat best. Op de stralen lopen is geen probleem, stralen zijn de schokdempers en sensoren van de hoef. De stralen geven ook aan hoe hard de hoef moet groeien.
Platvoeten is een combinatie van manier van bekappen en geschiedenis. Laat anders eens een goede bekapper langs komen.
Hoeveel je op de weg komt is geen reden om wel of juist geen ijzers te moeten, de voeten van je paard kunnen zich aan veel verschillende ondergronden aanpassen, maar daarvoor is tijd en regelmaat nodig. Heb je dat niet kan je altijd nog hoefschoenen overwegen, gaan langer mee dan ijzers, en je gebruikt ze alleen als ze nodig zijn. Paard kan dan ook minder schade doen in de wei, geen ijzers aftrappen en zijn hoeven beschadigen, etc. Het houden op het soort ondergrond waarop je ook wil rijden helpt ook om de hoeven zich te laten aanpassen.
nou duidelijker kan niet toch!! Ik sluit me hier bij aan. Overleg gewoon even met je smid wat in jouw geval het beste is voor je paardje.