Hoe maak je een hengstenvlecht?

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
BlueMilk

Berichten: 1933
Geregistreerd: 14-12-04
Woonplaats: Brugge, België

Hoe maak je een hengstenvlecht?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-09-05 17:18

Hoi, mijn paard heeft zo'n dikke en lange manen dat er zeker al geen knotjes in kunnen dus ik vraag mij af hoe je begint aan een hengstenvlecht? Ik heb het al geprobeerd maar dat lukt mij aan geen kanten

Hoe doen jullie dat?

laulau85

Berichten: 4438
Geregistreerd: 12-08-04
Woonplaats: in het zonnige zuiden van NL

Re: Hoe maak je een hengstenvlecht?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-09-05 17:43

Je begint eigenlijk hetzelfde als bij een gewone vlecht met drie plukjes. Je begint gewoon met vlechten en iedere keer als je de bovenste pluk pakt pak je er een nieuw plutje bij. Het is belangrijk dat je zo strak mogelijk aantrekt want dan komt hij mooi lang de bovenlijn van zijn nek te liggen.

Afbeelding
Hier ligt hij mooi bovenop de hals.

En eigenlijk vlecht je dus gewoon door tot je alle plukken erbij hebt. Pak niet te grote plukken in een keer want daar wordt het niet mooier op.

Er zijn trouwens al een heleboel topics over:
http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?t=187191

Sokkebok
Berichten: 1267
Geregistreerd: 14-09-04
Woonplaats: brabant

Re: Hoe maak je een hengstenvlecht?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-09-05 21:39

En als je onderlangs vlecht, dan komt de vlecht er boven op te liggen, geeft een mooier resultaat vind ik, net als bij laulau85. Dus niet over het middelste plukje leggen, maar er onder!

laulau85

Berichten: 4438
Geregistreerd: 12-08-04
Woonplaats: in het zonnige zuiden van NL

Re: Hoe maak je een hengstenvlecht?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-09-05 21:44

Ja zo vlecht ik het ook altijd was alleen even vergeten erbij te zetten.
Ohja en in het begin gaat het nooit super. Hoe vaker je het doet hoe beter... Gewoon tig keer proberen!!
Succes