Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

KimS schreef:hey
bij mijn paard zijn er ook aan weerskanten altijd twee droge plekken waar het aan de schoft zit. Is altijd zo geweest.
Ik denk dat het gewoon belangrijkste is, dat het aan beide kanten overal dezelfde plekken zijn, dus symmetrisch.
Als het assymetrisch is, dacht ik dat het zadel niet goed paste...
xxx
TheSam schreef:Ik vind het zweetverhaal een beetje raar... dat kan ook aan je dekjes liggen. Als die veel zweet opnemen kan je ook van die plekken krijgen die jij omschrijft.
flettie schreef:Het kan natuurlijk ook aan het dekje liggen. Maar in principe moeten de zweetplekken onder het zadel idd symetrisch zijn.
Om die reden ben ik met mijn eerste zadel ook terug gaan. Na het rijden kon je duidelijk zien dat de zweetplekken aan de linkerkant groter in oppervlakte waren dan aan de rechterkant van mijn paard. Daarbij mee geteld dat ze ook opeens geen stelling meer wilde geven op links en erg stijf werd was het voor mij duidelijk dat het zadel niet meer goed lag.
Bij de winkel bleek dat de boom te flexibel was (teveel beweging) en daardoor dus die drukplekken gaf.
Bij mijn huidige zadel zijn de zweetplekken praktisch gelijk aan elkaar.

Margreet schreef:Je kunt je bericht ook aanpassen ipv steeds iets nieuws eronder te zetten
Rechtsonder, edit.

Cassidy schreef:De droge plekken aan weerszijden van de schoft zitten er altijd bij een goed passend zadel. Geen reden om je ongerust te maken, het zadel past zo te horen goed hoor! Ik zou alleen wel in de gaten houden dat je het op tijd laat opvullen (weet niet hoe oud het zadel nu is?)