Ik had die stappen ook genomen, eerst 'mennen' en lange lijnen werk, zodat ze het bit aan neemt en het sturen en al snapt, toen met zadel gelongeerd, daarna wou ik hangen maar door een foutje zat ik er in 1x op, wel plat bij haar hals gebleven en er bijna meteen weer af haha.
Daarna had iemand haar vast, ging ik er heel rustig met een krukje op (eerst aaien, beetje overeen hangen, en toen zitten) aan de hand een paar passen.. dat 4x gedaan, waarbij ik elke keer meer zelf stuurde en been hulpen gaf als de begeleider stemhulpen gaf.
Toen aan de longe gegaan, eerst alleen stappen, daarna beetje draf, toen het allemaal goed ging nog 2x aan de longe geweest en overgangen geoefend, zodat ze been hulpen leerde, en toen kon ik los rijden.
Ik ben pas verder gegaan elke keer als zowel ik als mijn pony rustig en vetrouwt waren, als er ook maar weer een beetje teveel spanning was (bijv bij de 2de keer los rijden) weer een stap terug.
Ik zou wel van te voren zorgen dat de pony wel gewoon normaal te handelen is, maar ik neem aan als ie ook al voor n sulky loopt dat dat wel zo is.