Kan je niet beter de oorzaak zoeken van het omhoog doen van het hoofd. Je schrijft dat ze het moeilijk vind om weg te draven, waarom vind ze dat moeilijk? Misschien heeft ze last van haar rug. Ze moet goed op de achterhand lopen, goed aan het been zijn en ontspannen over de rug. Dan kan ze ook weg draven met het hoofd omlaag.
En martingaal zorgt ervoor dat je teugels hetzelfde inwerken als je pony z'n hoofd omhoog doet als dat ze hem normaal houdt. Hij is er echter niet voor bedoeld het hoofd naar beneden te trekken. En je lost het probleem er niet mee op.
Een martingaal kan in principe geen kwaad (mits goed aangebracht, niet te kort dus), maar belangrijker is naar de oorzaak zoeken en die op te lossen.