Ik heb een klein verzorgshetje(89 cm) van 12 jaar die ik nu al meer als een maand probeer dikker te krijgen maar dat wil niet echt lukken. Op dit moment krijgt hij 'sochtends en 'savonds een halve kilo biks (Fyto basis). Daarnaast krijgt hij ook z'n normale portie hooi wat hij moet delen met 2 andere shets.
Verders krijgt hij omdat de biks eiwitarm is 2 handjes gebroken mais en 2 volle eetlepels maismeel per dag en lijnzaadolie of af en toe gekookte lijnzaad samen met wat zemelen.
Hij verricht verder geen arbeid, staat de hele dag en nacht buiten in een paddock met houtsnippers. Staat dus niet op een weiland.
Sinds dat ik hem extra voer nu al meer dan een maand geleden wil hij echt geen ene meter dikker worden. Terwijl ik zou denken dat je dit na een maand wel zou kunnen verwachten.
De pony staat op een particuliere kinderboerderij waar dus gewoonweg het geld niet is om zonder een heel zeer goede reden een uitgebreid bloedonderzoek te doen. Al die extra's zoals mais en lijnzaad betaal ik dus al zelf. Hij wordt regelmatig ontwormd met iedere keer een ander soort, krijgt z'n entingen op tijd. Ook heeft hij nog steeds plukken wintervacht die niet los willen laten en blijft 'z'n vacht wat dof.
Heeft iemand nog tips wat ik zou kunnen doen?