ik heb voor mijn verzorg pony in alphen aan dubbelgebroken watertrens gekocht. (alleen voor het buitenrijden)
nou weet ik niet of je persee bit schijven nodig hebt of niet?
moeten er bitschijven omheen of is dat in principe niet nodig?
ze rijd nu met bustrens enkel gebroken. ik heb ook nog nooit met een watertrens gereden en bij de 1 zie je dat die wel met bit schijven rijd en de ander weer zonder.
bitschijven dienen ervoor dat het bit niet door de mond getrokken kan worden, en soms ook wel als bescherming van de mondhoeken. ik vind het niet nodig. dikke kus je vriendinnetje
Het zachts voor je paard zijn mond is mét bitschijven zodat zijn velletje niet tussen het draaistuk kan komen van de bitringen. Bij bijv. een bustrens zit dit vast en is dat dus niet nodig. Maar als jij een goede (gecombineerde) neusriem hebt dan ligt het wel zo stil in de mond dat het ook niet veel kwaad kan.
ok:D ik ga hem 11 juni pas passen omdat ik dan weer in alphen a/d rijn ben waar zij dus ook staat. mijn ouders wonen nog in alphen a/d rijn dus ben blij dat ik haar dan nog 1 dagje mag verzorgen:) ga dan ook een buitenrit maken met me beste vriendin mariz. heb der al veel zin in. h opelijk past het bitje en reageert ze er buiten goed op. ik neem het bitje wel elke keer mee. en is eigenlijk alleen voor buiten bedoelt. omdat ik keer wat probleempjes had met dat bitje waar ze nu mee reed. was ook tijdens een buitenrit met mariz. pakte ik de teugels op en gooide ze haar hoofd helemaal omhoog. en begon ze erg te dribbelen. dat zit erg irritant. maar ze heeft het tot nu toe niet meer gedaan. maar ik denk dat het voor haar ook wel lekkerder is buiten om met een wat zachter bitje te rijden . hou ik wel van.
Met een watertrens rijd ik altijd met bitringen. Maar bij veel andere bitten ook, en heb ze ook aan al mijn bitten zitten. Ik doe dat gewoon voor de zekerheid het is namelijk als je bit goed past niet nodig, maar toch uit voorzorg doe ik dat wel.
Ik heb ook bitringen op mijn watertrens gehad.Maar ik heb ze er af gehaald ,op een gegeven moment zoog ze ze naar binnen en ging er op lopen kauwen.Kon ik iedere keer afstappen om het zakie goed te doen . Nu rijd ik zonder ringen en dat gaat net zo goed, haar mondhoeken blijven toch heel.
11 juni doe ik het zo ie zo zonder. en als ze geen wondjes krijgt ofzo dan hou ik het gewoon zo. zou ook nog ff aan de eigenaresse vragen of zij het wel wil hebben. maar al zou ik ze moeten kopen die dingen zijn niet zo duur .. maar denk niet dat ze ze nodig heeft