Kan ik hem beter over zijn rug laten lopen door bijvoorbeeld te longeren met bijzet? Hij komt wel nogal snel in protest aan de longeerlijn door te steigeren
is het dan wel veilig om met bijzet te longeren?ook wil hij niet galoperen, aan de longeerlijn zonder iemand erop doet hij het wel redelijk goed en loopt hij wel aan op stemhulp maar wanneer er iemand opzit dan galopeerd hij gewoon niet aan en met een tikje van de zweep ook niet dan zwaait hij gewoon zijn achterhand uit de volte naar buiten.. hoe kunnen we dit goed oplossen?
ik rij deze pony in met iemand die dit al wel vaker gedaan heeft en les is geen optie met deze pony, maar ik rijd wel nog op een manege. Ik zal het ook eens aan mijn instructeur vragen
maar het is dus normaal dat hij zijn rug een beetje wegdrukt en dat hij nog niet echt ontspannen wil lopen? hij neemt de teugel niet echt aan uitzichzelf en is ook niet echt voor het been. Hoe kunnen we dat goed oplossen? Op de zweep reageert hij wel fel want dan schiet hij naar voren, maar wel maar voor 3 passen en dan is hij weer wat langzaam en niet actief.
deed af en toe zijgangen, pas toen ze rechtop liep zijn we begonnen met galop. Hulpteugels zou ik er niet aan doen, ik longeer af en toe met pessoa dat verbeterd het ruggebruik, paard word makkelijker nagevelijk. Ben hier nog niet echt mee bezig(nagevelijk rijden) maar merk wel met rijden dat ze vooruit gaat sinds ik longeer met een pessoatuigje.