shetlander met welke kosten rekening houden?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
cloeetje
Berichten: 2
Geregistreerd: 22-04-05

shetlander met welke kosten rekening houden?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-05-05 17:22

haay ik wil graag een shetlander alleen willen mijn ouders weten wat ongv de kosten zijn. ik heb al wel een eigenpony maar die staat op een pension stal, maar mijn shetlander komt dan thuis te staan.

*wormenkuur hij krijgt 1x per 2 maanden 1 wormenspuut kost: 7,95. maar hoeveel gram moet hij hebben?

*voer hij krijgt s ochtens en s avonds een handje bix. kosten voor een zak bix: ? en hoe lang doe je er ongv mee?

*hooi en stro/zagsel wat is beter of goedkoper? en ik weeet begod niet wat het kost.

*spullen: halster met touw , longeerzweep , longeerlijn , hoofdstelletje , schofje , kosten zijn daarvoor ongv. € 75,00

(*meschien mentuig en en kartje. kan je op marktplaats kopen voor €125,00

*hoefsmid voor het bekappen rekent hij ongv € 25,00

weeten jullie nog meer?of ben ik iets vergeten mag je het gerust zeggen hoor.

ps. ik weeet dat het domme vragen zijn maaar ik weet het gewoon niet wat het allemaal kost.

vivanes
Berichten: 1356
Geregistreerd: 12-05-04

Re: shetlander met welke kosten rekening houden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-05-05 17:59

Als je al een ander paard hebt, moet je toch eigenlijk weten wat het ongeveer kost, alleen dan in verhouding minder???

Maar goed, ik ontworm mijn mini voor 150 kg, iedere 6 weken. Voor de rest krijgt hij op het moment geen brokken, worden ze veel te vet van, als ze tenminste op het land staan. Aan hooi krijgt hij op het moment ook vrij weinig, knabbelt wel eens een ielig plukje mee van mijn paard maar zo goed als niets dus. (nogmaals, hij staat in een graswei) Hij kan nu niet in de stal maar wel onder een afdak. Als hij op de inloop stal staat, ligt er gewoon stro in. Dat is veel goedkoper en makkelijker met uitmesten als zaagsel. (vind ik dan)

Voor de rest moet je rekenen op eventuele vee-artskosten. Ik had mijn mini nog maar een paar weken en toen kon ik de VA al laten komen omdat hij een longvirus had. Je moet hem ook nog chippen, enten etc.
Maar ik denk dat je er wel uitkomt aangezien je al een paard hebt.

MilesNF

Berichten: 11370
Geregistreerd: 18-02-01

Re: shetlander met welke kosten rekening houden?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-05-05 18:34

Een grote shet zou ik voor 300 kg wormenspuit geven, dan maak je hem in 2x op, anders blijf je met restjes bezig.
Natuurlijk moet je ook aan entingen en eventuele andere DA kosten denken.

Een karretje zou ik trouwens niet voor 125 op marktplaats kopen, voor die prijs is het echt rotzooi.

cloeetje
Berichten: 2
Geregistreerd: 22-04-05

Re: shetlander met welke kosten rekening houden?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-05-05 18:40

neej ik bedoelde niet een kartje voor €125 maar tuig. Bloos Haha! Vork

sorry stond er nduidelijk Sigaar