Mijn pony verhaart nu ontzettend erg (ik denk de meeste paarden/pony's nu wel). Hij heeft er ook echt last van zo erg zelfs dat hij is gaan schuren met zijn hoef. Hij heeft nu zo zitten krabben en schuren dat hij open ligt en kale plekken heeft.
Ik ben naar de da ermee geweest en die heeft gezegd dat ik hem moet scheren, die plekken die open liggen moet wassen en er dan zalf ( van de da) op moet smeren. Maar nu wil ik hem niet helemaal scheren omdat hij dan een dek op moet (hij heeft nm al zijn wintervacht nog).
Nu vroeg ik mijn eigen af hoe ik hem dan het beste kan scheren.
Ik dacht zelf aan een jachtpatroon. Wat vinden jullie?
Hij ligt open/kale plekken vooral op zijn hoofd, hals, tussen zijn benen ( voor en achter) en onder zijn staart.
Nu wil ik dus zijn gehele hoofd, stuk van zijn hals, zijn buik, zijn flanken en een stukje bij zijn kont scheren ( dus niet bovenop).
Zou dit een goed idee zijn?