Toen ik mijn pony kreeg had hij geen appieren omdat ik toch graag mee wilde doen aan keuringen heb ik natuurlijk het shetland stamboek gebeld en gevraagd hoe ik bij hun kon meedoen.
Ik kon dus niet met keuringen meedoen omdat hij geen papieren had. |Het enigste wat ik kon doen binnen het stamboek was meedoen met de IBOP. Dat leek me wel een goed idee omdat ik hem bij een ander stamboek naar de hengstenkeuring zou doen. Als ik dan meegedaan heb met de IBOP en haal een goed cijfer dan spreekt dat weer in zijn voordeel.
Mijn andere paardje staat daar al ingeschreven en toen dacht ik van als ik dan toch lid ben van het stamboek schrijf ik mijn andere paardje dar ook wel in.De ene keer kan je gewoon het paspoort van je pony opsturen en dan zetten ze hem in het register. De andere keer moest ik helemaal naar Friesland rijzen met pony om een stamboekopname te doen van ruim 100 euro. Nou mij neit gezien natuurlijk. Ik ben nu bij het NMPRS en at bevalt me prima. Ze staan je netjes te woord en leggen alles goed uit en doen ook hun best voor je. Ik denk dat ik volgend jaar niet eens lid blijf van het NSPS en mijn andere paardje daar dan ook maar weghaal en ook gewoon bij het NMPRS inschrijf. Ik ga dit jaar naar 1 keuring en als dat ook zo'n zooitje is stop ik helemaal met dat stamboek.