IS een stapmolen goed voor je paard?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 

Stapmolen is voor een paard wel degelijk...

slecht, want
19 (40%)
goed, want
28 (59%)

Totaal aantal stemmen: 47


alexandra15

Berichten: 2591
Geregistreerd: 09-05-04
Woonplaats: Zeist (vlakbij Utrecht). Spullen daar op te halen, of in Delft, Leiden, Arnhem,Velp, Den Haag, R'dam

IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-02-05 14:43

ik hoorde dat het hgoed was voor de pezen, maar ik hoorde daarentegen ook dat het niet goed was, omdat ze dieheupen dan zo draaide dat dat helemaal niet goed is voor de benen omdat ze steeds rondjes lopen. Wat vinden jullie?

allegro

Berichten: 437
Geregistreerd: 27-05-03
Woonplaats: haarlem

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 15:59

Ik ben er geen fan van. Lijkt me erg geestdodend voor een paard. Zet ze liever de hele dag in een paddock met een stel anderen, dan lopen ze ook een heel eind en hebben ze ook nog plezier.

sophie

Berichten: 395
Geregistreerd: 16-05-01
Woonplaats: Geldrop

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 16:15

allegro schreef:
Ik ben er geen fan van. Lijkt me erg geestdodend voor een paard. Zet ze liever de hele dag in een paddock met een stel anderen, dan lopen ze ook een heel eind en hebben ze ook nog plezier.


Maar die mogelijkheid heeft niet iedereen...
Mijn paard staat ook iedere dag in de stapmolen, dit heb ik liever dan dat ze de hele dag op stal staat.
Of het slecht is weet ik niet, daar heb ik nog nooit van gehoord dus ik ben ook wel benieuwd naar de antwoorden in dit topic...

Biepje

Berichten: 2760
Geregistreerd: 14-07-04
Woonplaats: België

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 16:19

hm, ik ben er geen fan van, ook eerder van de paddock waar ze echt hun beentjes kunnen strekken, maar het is bijvoorbeeld wel goed voor paarden die een peesblessure hebben en dan een uur moeten stappen. terwijl kan de eigenaar dan zijn stal doen, ... ik vind het ook wel goed als je helemaal geen tijd hebt en je er zeker van wil zijn dat je paard goed heeft kunnen bewegen ipv gewoon in de paddock wat te gaan rollen en that's it (sommige paarden doen echt niks in zo'n paddock). en als je al die rondjes dan zo geestdodend vindt, wat zeg je dan van longeren? en rijden in een gewone bak? in een stapmolen buigen ze echt wel netjes af.

Kaja

Berichten: 4367
Geregistreerd: 14-12-04

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 17:45

Niets mis mee hoor, maar je moet het niet overdrijven natuurlijk!

LittleKathy

Berichten: 3262
Geregistreerd: 05-11-03
Woonplaats: Weert-Roermond

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 18:09

het zal niet slecht zijn, want ze lopen er immers maar een bepaalde tijd in. Maar het is geen natuurlijk gedrag, dus liever weidegang maar dat heeft niet iedereen Knipoog

Anoniem

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 18:24

ik vind het verglijkbaar met longeren(dus dan zou longeren ook slecht zijn voor de heupen e.d.).....en tja...ik denk dat je je paard beter kan longeren dan in een paddock zetten..als je je paard longeert dan ben je er zeker van dat je paard beweging krijgt...dat is in een paddock niet...en tja...de een vind van wel de ander van niet.....ik heb dan wel geen stapmolen..maar ik weet zeker dat als ik er een zou hebben dat ik dan toch me paardje zal blijven longeren...

Princess

Berichten: 3303
Geregistreerd: 01-11-01
Woonplaats: Amsterdam

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 20:03

ik vind een stapmolen goed, maar dan voor extra erbij ik vind niet dat je het bij elke dag molen moet laten, uitgezonderd de rustdagen, in de stapmolen moet een paard goed doorstappen wat idd goed voor de pezen is, maar dat is stappen zo ie zo. Je kunt een uur stapmolen totaal niet vergelijken met een paddock!daar scharelen ze maar wat rond, das meer een beetje buiten spelen en de molen is toch wel een training, goed voor de conditie en voor de pezen, ook bij stijve paarden fijn om ze eerst in de molen te zetten,kunne ze wat losstappen zonder iets op hun rug, ook goed na zwaar werk om goed uit te laten stappen(want zeg eerlijk goed uitstappen gebeurt eigenlijk te weinig!)
dat het slecht is voor de heupen das onzin ik heb nog nooit gehoort dat een paard daar last van heeft gehad na de molen!het paard krijgt zat tijd om zich om te draajen als de molen van hand verandert. en by the way moet je es kijken hoe ze zich in hun box omdraajen....dan zal elk paard last van ze heup hebben dus.
wel is kort draaien slecht voor de pezen maar niet schadelijk meer als een paard een peesblessure heeft, mijn paard is van een peesblessure aan het revalideren en mag in de stapmolen, okej dat kort draajen is misschien niet ideaal maar das maar een paar keer en altijd beter dan aan de hand stappen in de molen is ze namelijk hartstikke braaf,maar aan de hand gaat ze aan de kletter springt de lucht in en valt om ofzo...dus doe mij maar die fijne stapmolen!!!

Lenneke_
Berichten: 18614
Geregistreerd: 08-07-03
Woonplaats: Garderen

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 20:10

Ik vind een stapmolen goed. In de wei met een stel vrienden is natuurlijk beter. Maar een stapmolen is beter dan een stal. Paarden zijn gewend om al grazend hele kilomters per dag af te leggen. Hier is hun spijsvertering ook op gebouwd. En dat het slecht is omdat ze rondjes lopen vind ik onzin, want zo'n molen is geen heel kein rondje en die wisselt ook regelmaitig van hand. Bij ons is er geen een, maar als die er wel was (hij komt heel misschien) zou mijn paard er elke dag in gaan.

nadezda

Berichten: 1852
Geregistreerd: 10-05-03

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 20:13

Ik ben er zelf niet zo'n voorstander van (ligt er ook aan welke ondergrond er in de stapmolen zit).
Geef het paard liever weidegang dan in de stapmolen (moet je er natuurlijk wel de accomodatie voor hebben).

Mendi

Berichten: 2318
Geregistreerd: 09-06-03
Woonplaats: Amsterdam

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 20:36

Bij ons op stal hebben ze sinds 2 weken een stapmolen en ik ben er helemaal blij mee Haha! ! Mijn paard gaat nu 2x door de weeks in de molen als extraatje naast het rijden en in het weekend kan hij er ook in als ik dat wil.
Wij beschikken helaas niet over weiland dus de paarden moeten de hele dag op stal staan en nu hebben ze dus een extra uitje en lekker beweging. Ook heeft mijn paard net een peesblessure achter de rug en dan is stappen alleen maar goed Knipoog

Sjel

Berichten: 3542
Geregistreerd: 04-05-04
Woonplaats: Zaandam

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 21:59

Ik zou mijn paard zeker niet de hele dag in de molen zetten. Gewoon omdat hij het echt vreselijk vind. Bloos

heb hem hoogstens anderhalf uur erin. En dan als hij niks anders MAG doen van de DA. Nu hij beter is heb ik hem af en toe erin als ik zijn stal opschoon.
En soms als uitstappen zet ik hem erin, of als ik hem eerst gelongeerd heb in de zware roundpen. Die is goed voor zijn spieren en daarna in de molen voor de pezen. Lachen

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:12

Aangezien je vraag er wat ongenuanceerd stond heb ik "slecht" aangeklikt.

Het gebruik van een stapmolen dient met beleid te gebeuren, en er dient ook regelmatig van richting te worden veranderd. Ook de ondergrond is van belang, en de diameter van de stapmolen. Vlak ook het computerprogramma niet uit. Op de oude manege waar we stonden hadden we ook een stapmolen waar maximaal 4 paarden in konden, de computer was stuk (en laten maken kost teveel, dus lieten ze dat niet doen) , dus als niemand even handmatig de richting veranderde, liep het paard zomaar een uur of anderhalf half uur een richting op. Is dat gezond? Nee!
De tussenhekken waren van gaas, en we hadden er specialisten onder de paarden bij die gewoon niet lopen wilden, en bleven staan. Of ze liepen met het gaas half over hun rug (je kunt er stroom op zetten, maar je raadt het al, ook die optie was stuk) of ze stonden ineens in het compartiment van het paard achter hen. Bloedlink gewoon!

Ook ken ik een geval van een paard dat in een stapmolen werd waar de paarden met een ketting aan de palen werd vastgezet. Het paard liep samen met een ander paard - jong groen dier die het nog niet was gewend, en dat jonge dier bleef staan waardoor de stapmolen ook bleef staan. Het oudere paard verwachtte van richting te veranderen, draait zich om, tegelijkertijd maakt het jonge dier een sprong naar voren, trekt de stapmolen mee en door de kracht van de sprong naar voren breekt het andere paard zijn nek.

Sinds dat verhaal kijk ik drie keer uit waar ik mijn paard inzet. En vooral: met welk ander paard.....

Anoniem

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:14

Sjellii schreef:
Ik zou mijn paard zeker niet de hele dag in de molen zetten.


Daar is een molen ook niet voor bedoeld hoor, een hele dag in de molen is toch echt te veel van het goede Clown.

Wij hebben op stal een stapmolen (4 paards) met een harde bodem en een trainingsmolen (6 paards) met een zachte bodem. In die trainingsmolen draven ze ook, zelfs een handgalopje is eventueel mogelijk.

Ik vind het een ideale uitvinding. Mijn paard komt dagelijks in de paddock, maar ook in de molen omdat hij in de paddock bijna alleen maar stil staat. Op die manier beweegt hij tenminste nog. Voor het uitstappen gebruik ik ook altijd de molen, daar laat ik hem dan een half uur tot drie kwartier in lopen. Daarna kan ik in ieder geval met zekerheid zeggen dat hij lang genoeg is uitgestapt.

paars

Berichten: 7050
Geregistreerd: 16-04-04
Woonplaats: Noord-Holland

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:15

Ik vind een molen erg geestdodend en slecht voor het lijf om steeds gebogen te moeten lopen. De bodem laat vaak veel te wensen over. Maar bovenal vind ik het een uitvinding voor luie donders die geen zin hebben om hun paard onder het zadel in- of uit te stappen. Voor extra beweging kan je ze veel beter in een paddock laten! Kunnen ze lekker een keer rollen en gewoon paard zijn. Ik zou er nooit een op mijn erf willen.

Anoniem

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:21

paars schreef:
Maar bovenal vind ik het een uitvinding voor luie donders die geen zin hebben om hun paard onder het zadel in- of uit te stappen. Voor extra beweging kan je ze veel beter in een paddock laten! Kunnen ze lekker een keer rollen en gewoon paard zijn.


Je hebt wel vooroordelen. Ik ben bijvoorbeeld niet te beroerd om mijn paard onder het zadel uit te stappen. Wel geef ik de voorkeur aan drie kwartier uitstappen boven 10 minuten of een kwartiertje, simpelweg omdat dit nog veel beter is.

Voor extra beweging moet ik met mijn paard juist NIET in een paddock zijn, want daar beweegt ie namelijk echt niet Clown. Daarom komt hij ook nog dagelijks in de molen.

kiana
Berichten: 1646
Geregistreerd: 29-06-04
Woonplaats: brabant

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:33

Ik vind het net als Allegro geestdodend.
Toch.............. kan het idd voor blessures waarbij je alleen mag stappen een goed middel zijn.

Maar om je paard na het rijden nog even er in te zetten ? NEE
Uitstappen hoort ook bij het rijden.

Ik denk dat dat ding er meer is voor het gemak van de eigenaar dan voor het plezier van het paard.

paars

Berichten: 7050
Geregistreerd: 16-04-04
Woonplaats: Noord-Holland

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-05 22:43

CCCCorine schreef:
Je hebt wel vooroordelen. Ik ben bijvoorbeeld niet te beroerd om mijn paard onder het zadel uit te stappen. Wel geef ik de voorkeur aan drie kwartier uitstappen boven 10 minuten of een kwartiertje, simpelweg omdat dit nog veel beter is.

Maar niet in een eentonig continue rond rond rond rondje. Ook voor jou als ruiter is het goed om een lange cool down te hebben. Maar blijkbaar is 3 kwartier voor jou toch iets teveel van het goede!

CCCCorine schreef:
Voor extra beweging moet ik met mijn paard juist NIET in een paddock zijn, want daar beweegt ie namelijk echt niet Clown. Daarom komt hij ook nog dagelijks in de molen.

Die van mij staat overdag de hele dag met vriendjes in de paddock. Krijgt zo echt wel beweging genoeg hoor!

Maar ik weet dat er veel mensen zijn die het ideaal vinden, maar ik heb er dezelfde bewaren tegen als Cassidy. Er mankeert te vaak veel aan. Te klein, slechte bodem, gevaarlijke hekken en omheining, tempo is niet op je eigen paard aan te passen, maar is gemaakt op een gemiddeld paard, maar een gemiddeld paard bestaat niet. Laat iedereen vooral doen wat hij of zij graag wil, maar mijn paarden zal je er nooit in zien staan! Dat was de vraag van de TS en dat is mijn antwoord.

casanova

Berichten: 10939
Geregistreerd: 04-11-03
Woonplaats: maassluis

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 12:30

iedere extra beweging is goed....maar op de grote volte rondjes draaien lijkt me bij veel gebruik slecht voor gewrichten.

ik zou er wel gebruik van maken als ik een stapmolen ter beschikking had...

wij hebben een elektrische stapband,dat zijn rechte lijnen!

Unity
Berichten: 2116
Geregistreerd: 14-12-02

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:29

Een stapmolen bij blessures is geen goede oplossing. Bij veel blessures moet een paard namelijk GECONTROLEERD stappen. Dus geen gekke sprongen. En dat is wat ze in de molen dan toch kunnen. Daarnaast is het dan vaak ook zo dat er gestapt moet worden op een vlakke ondergrond, en dan recht uit.

Een stapmolen is een goede aanvullend trainingsmiddel. Dwz het traint, mits zoals eerder genoemd, een goede diameter, goede afwisseling links rechts om en een goede ondergrond, de pezen en banden.
Een stapmolen is niet afstompend. Tenminste, eentje die (deels) in de open lucht staat niet. Beter als een hokje van 3 bij 3.

Daarnaast is een paddock heel leuk, maar op een paardenbedrijf met een gemiddelde omvang is het wel heel veel werk om alle paarden iedere dag minimaal een half uur in een paddock te zetten.
Je kunt ze dan een uur met zijn 6en, 8 en of misschien wel met 10 tegelijk in de molen plaatsen.
Dat wil dus zeggen weer een uur minder verplicht op het hok blijven.

Daarnaast zorgt een stapmolen voor doorbloeding. Een paard wat stilstaat pompt maar een minimale hoeveelheid bloed naar zijn hoeven. Met als gevolg allerlei beenproblemen, slechte hoeven etc.

Er gebeuren wel wat ongelukken met een trainingsmolen, maar dat gebeuren er in de wei, in de paddock, op de trailer of gewoon in de bak ook.

Dus een trainingsmolen kan een goed AANVULLEND iets zijn op je training.

Unity
Berichten: 2116
Geregistreerd: 14-12-02

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:32

kiana schreef:
Maar om je paard na het rijden nog even er in te zetten ? NEE
Uitstappen hoort ook bij het rijden.



Dit kan wel zo zijn, maar een lange cooling down in beter dan een korte. En als ik maar krap in de tijd zit(en dat komt nog al een voor), en nog een paard moet rijden, dan maar wel in de molen. Ideaal, tuig er af, dekentje op, laat maar lopen!!

Let_be
Berichten: 7796
Geregistreerd: 25-06-03

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:41

Mijn DA: Het is voor de luiheid van de eigenaar!

En ik: Ben het er super mee eens!!


Het is toch ook zo? Omdat wij geen zin hebben om met het paard te stappen of geen tijd hebben (waarom heb je dan een paard) hebben we een molen.
Het is niet goed voor zn benen. Vaak zijn molens net te klein of als ze gek gaan doen is het een grote glijpartij (op stenen).

Ik heb al vele paarden of hun bek zien gaan en met open knieën gezien of zelfs langdurige blessures door het gebruik van de molen. Geen tijd voor de verzorging, waarom dan een paard?
Om heb eff in de molen te gooien?

Let_be
Berichten: 7796
Geregistreerd: 25-06-03

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:45

Biepje schreef:
hm, ik ben er geen fan van, ook eerder van de paddock waar ze echt hun beentjes kunnen strekken, maar het is bijvoorbeeld wel goed voor paarden die een peesblessure hebben en dan een uur moeten stappen. terwijl kan de eigenaar dan zijn stal doen, ... ik vind het ook wel goed als je helemaal geen tijd hebt en je er zeker van wil zijn dat je paard goed heeft kunnen bewegen ipv gewoon in de paddock wat te gaan rollen en that's it (sommige paarden doen echt niks in zo'n paddock). en als je al die rondjes dan zo geestdodend vindt, wat zeg je dan van longeren? en rijden in een gewone bak? in een stapmolen buigen ze echt wel netjes af.



Goed voor blessure om rondjes te lopen? Rechtdoor lopen moeten ze dan! Geen rondjes, zeker niet het omdraaien als de molen verandert van richting!!
Met longeren kunnen ze gek springen, galloperen, draven ect ect en houd jij ze bezig en heb JIJ contact met je paard.

Anouar15 schreef:
Ik vind een stapmolen goed. In de wei met een stel vrienden is natuurlijk beter. Maar een stapmolen is beter dan een stal. Paarden zijn gewend om al grazend hele kilomters per dag af te leggen. Hier is hun spijsvertering ook op gebouwd. En dat het slecht is omdat ze rondjes lopen vind ik onzin, want zo'n molen is geen heel kein rondje en die wisselt ook regelmaitig van hand. Bij ons is er geen een, maar als die er wel was (hij komt heel misschien) zou mijn paard er elke dag in gaan.


Waarom dan niet hem zelf beweging geven?

Let_be
Berichten: 7796
Geregistreerd: 25-06-03

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:50

CCCCorine schreef:
paars schreef:
Maar bovenal vind ik het een uitvinding voor luie donders die geen zin hebben om hun paard onder het zadel in- of uit te stappen. Voor extra beweging kan je ze veel beter in een paddock laten! Kunnen ze lekker een keer rollen en gewoon paard zijn.


Je hebt wel vooroordelen. Ik ben bijvoorbeeld niet te beroerd om mijn paard onder het zadel uit te stappen. Wel geef ik de voorkeur aan drie kwartier uitstappen boven 10 minuten of een kwartiertje, simpelweg omdat dit nog veel beter is.

Voor extra beweging moet ik met mijn paard juist NIET in een paddock zijn, want daar beweegt ie namelijk echt niet Clown. Daarom komt hij ook nog dagelijks in de molen.



Hoezo maar 10min onder de man? Dan ga je er toch 45 min opzitten?
Echt voorbeeld van lui zijn.


Unity schreef:
Een stapmolen bij blessures is geen goede oplossing. Bij veel blessures moet een paard namelijk GECONTROLEERD stappen. Dus geen gekke sprongen. En dat is wat ze in de molen dan toch kunnen. Daarnaast is het dan vaak ook zo dat er gestapt moet worden op een vlakke ondergrond, en dan recht uit.

Een stapmolen is een goede aanvullend trainingsmiddel. Dwz het traint, mits zoals eerder genoemd, een goede diameter, goede afwisseling links rechts om en een goede ondergrond, de pezen en banden.
Een stapmolen is niet afstompend. Tenminste, eentje die (deels) in de open lucht staat niet. Beter als een hokje van 3 bij 3.

Daarnaast is een paddock heel leuk, maar op een paardenbedrijf met een gemiddelde omvang is het wel heel veel werk om alle paarden iedere dag minimaal een half uur in een paddock te zetten.
Je kunt ze dan een uur met zijn 6en, 8 en of misschien wel met 10 tegelijk in de molen plaatsen.
Dat wil dus zeggen weer een uur minder verplicht op het hok blijven.

Daarnaast zorgt een stapmolen voor doorbloeding. Een paard wat stilstaat pompt maar een minimale hoeveelheid bloed naar zijn hoeven. Met als gevolg allerlei beenproblemen, slechte hoeven etc.

Er gebeuren wel wat ongelukken met een trainingsmolen, maar dat gebeuren er in de wei, in de paddock, op de trailer of gewoon in de bak ook.

Dus een trainingsmolen kan een goed AANVULLEND iets zijn op je training.


De stal waar ik werk, gaan de paarden niet in de molen, maar inderdaad allemaal een uurtje naar buiten in paartjes van 2!! En ze hebben maar 2 bakken!! Dus dan maar meer lopen, des te beter voor de paarden om 'echt' paard te zijn.


Gecontroleerd stappen? Als je paard fris is doet ie dat zelfs niet in de molen. Die van mij bv gaat gewoon stilstaan en dan hard wegsprinten zover mogelijk naar voren, Jeuh goed voor de pezen hoor!

Let_be
Berichten: 7796
Geregistreerd: 25-06-03

Re: IS een stapmolen goed voor je paard?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-05 13:50

Unity schreef:
kiana schreef:
Maar om je paard na het rijden nog even er in te zetten ? NEE
Uitstappen hoort ook bij het rijden.



Dit kan wel zo zijn, maar een lange cooling down in beter dan een korte. En als ik maar krap in de tijd zit(en dat komt nog al een voor), en nog een paard moet rijden, dan maar wel in de molen. Ideaal, tuig er af, dekentje op, laat maar lopen!!




Weer een voorbeeld van luiheid. Waarom hebben mensen nog tegenwoordig een paard?