Bij mij staat de shet (maar ook de andere paarden) 's winters op een kale weide. Als het gras begint te groeien komen ze nog niet op een nieuw stuk wei want dat lopen ze dan alleen maar kapot.
Daar komen ze pas in april op te lopen, en dan nog maar een strookje wat ze binnen een uur kaal eten (krijgen dan wel hooi bij).
De rest van het weiland kan dan mooi aangroeien totdat de kale winterweide weer afgezet kan worden om aan te komen. Ze hebben dan inmiddels een stuk weide kaalgegeten waarvanuit ik verder strook voor strook weide erbij geef. Ik ben wel van plan de shet deze zomer apart te zetten omdat hij afgelopen jaar veel te dik werd van al het gras. Gewoon dus een kaal stukje weide, evt. waar de anderen het meeste al vanaf hebben gegeten. 's avonds mag hij dan nog een half uurtje tot een uurtje gras eten op de volle wei. Ik voer hem liever hooi bij 's morgens, als dat hij te vet wordt van al dat gras. Met als gevolg dat je risico loopt op hoefbevangenheid of koliek.
Mijn paarden en pony lopen nooit een volle dag op een volle weide dus.