verschil in bit

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Britt

Berichten: 19008
Geregistreerd: 18-04-04

verschil in bit

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-05 14:33

wat is nou ook alweer het verschil in een watertrens en een bustrens?
niet in uiterlijk want dat weet ik wel, maar in de werking..

EvelienH
Berichten: 3714
Geregistreerd: 26-05-02
Woonplaats: Breda

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-05 14:36

Volgens mij zit er geen verschil tussen. Ik rij er ook niet mee Tong uitsteken

KimB
Berichten: 261
Geregistreerd: 28-12-04
Woonplaats: Roosendaal

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-05 14:52

Hier is al een topic over. Lachen



Bokt.nl Forum Index -> [VMR] Vraag-Maar-Raak --> Alweer.... Bittenvraagje!

KimB
Berichten: 261
Geregistreerd: 28-12-04
Woonplaats: Roosendaal

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-05 14:59


Bitten

Er zijn veel soorten bitten te verkrijgen, die allemaal weer een andere werking hebben. Er zijn watertrenzen met losse ringen, bustrenzen, stangen en veel meer soorten. Het mondstuk kan uit van soorten materialen gemaakt zijn. Zoals metaal, maar ook uit rubber of kunstof. Een ebonieten mondstuk geeft een zacht gevoel in de mond van het paard. Hoe zachter het bit, hoe lichter het paard gaat, maar je moet natuurlijk wel je benen erbij houden. Als een paard wordt afgericht wordt meestal een trens gebruikt. Gevorderde ruiters gebruiken zwaardere bitten, zoals een Pelhambit of een stang- en trenshoofdstel. Bij polo, cross-country en de jacht wordt de ophaaltrens veel gebruikt. Als je een kinketting gebruikt, dan werkt die in op het kopstuk en de kingroeve.

Enkel gebroken bustrens

Dit is een heel simpel en zacht bit. Omdat het gebroken is zal het makkelijk in de vorm van de mond gaan liggen. De hoeken van deze trens zijn zacht, zodat de mondhoeken niet bekneld kunnen raken. Er zijn ook dubbel gebroken bustrensbitten.
Afbeelding

Dubbelgebroken watertrens

Dit bit heeft geen zachte overgang, maar losse ringen. De mondhoeken van het paard zouden er in bekneld kunnen raken. Als dat gebeurd kun je of een bustrens nemen, of je maakt er bitringen aan vast. Er bestaan ook enkel gebroken watertrensbitten.

Afbeelding

Kom je er nog niet uit? Kijk dan even op google, want daar staan 101 antwoorden over het verschil in werking etc..


Barvrouwke
Berichten: 3716
Geregistreerd: 24-08-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-05 16:38

Het verschil tussen een bus en een ringtrens qua inwerking is hoe de ruiter rijd. Een ringtrens ligt stiller in de mond dan een bustrens, wanneer de ruiter zijn hand moeilijk stil kan houden. Wanneer de ruiter een stille hand heeft ligt een bustrens stabieler. Bij een ringtrens kan je de hulpen preciezer overbrengen dan bij een bustrens, door de bewegelijkheid.
Het verschil tussen een enkel en dubbelgebrokenbit is dat een enkelbegroken bit ook op het gehemelte van een paard inwerkt en een dubbelgebroken bit niet.

Britt

Berichten: 19008
Geregistreerd: 18-04-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-05 18:19

okej, harstikke bedankt! werkt een dubbelgebroken bit dan dus ook beter bij een paard wat niet erg goed luistert naar teugelhulpen? het paardje (fjord) van een vriendin is namelijk erg sterk en ze zat eraan te denken om een dubbelgebroken bitje te kopen..