hesther schreef:Ik denk eerlijk gezecht niet echt dat het noodzakelijke is. Ze krijgen er echt niets van. Ik heb mijn paarden nog nooit bandages omgedaan en ze kunnen dag en nacht zelf weten of ze in de wei, in de modder, op het gras of in de stal staan. Ook in de trailer heb ik nog nooit wat omgedaan. Ze hebben nog nooit wat gehad.
Ik denk dat bandages ook iets is van 'omdat iedereen het heeft is het goed'. Het wordt vaak klakkeloos overgenomen omdat iedereen het heeft, en dan zal het wel goed zijn.
Maarja, het preciese weet ik er ook niet van, ik weet alleen dat ik vind dat mensen vaak wel overdreven voorzichtig met hun paard omgaan.
Ik dacht altijd echt precies hetzelfde als jij!! Op de wei kan je ze ook niet inpakken, dus ik vond dat hij als ik losgooide oid hij daar maar tegen moest kunnen. Totdat mijn paard met een peesblessure stond, door MIJN schuld, OMDAT ik geen peesbeschermers of bandages had omgedaan, en hij met zijn eigen achterbeen zijn buigpees op zijn voorbeen had aangetikt
Dat doe ik dus nooit meer, en ik heb het op de harde manier moeten leren. Gelukkig was ik er op tijd bij en heb ik na 4 weken stappen, 2x daags spuiten en gel op zijn been smeren hem weer langzaam aan kunnen oppakken, maar het had heel anders af kunnen lopen. Voorkomen is beter dan genezen!
Even on-topic: een goed aangelegde bandage geeft steun aan de banden en pezen en beschermt het paard tegen stoten tegen balken, of aantikken met de eigen benen. Een peesbeschermer geeft geen steun, alleen bescherming aan de achterkant van het been, dus waar de pezen lopen. Een pijpkous geeft bescherming aan de voorkant van het been (stoten) en aan de achterkant beschermt het de pezen, maar het geeft ook geen steun. Een 3-in-1 beschermer beschermt EN de voorkant EN de achterkant van het been EN het geeft steun aan de pezen. Dit is dus perfect voor mensen die hun paard wel extra steun willen geven aan de banden en pezen maar die niet kunnen of willen bandageren (zoals ik eerst). Als je je paard aan deze steun went door regelmatig te bandageren, kun je de pezen zwakker maken. Als je bandageert na een blessure of bijvoorbeeld bij de eerste keer losgooien in de wei na de winter of losgooien in een bak met zware bodem, bied je alleen op die momenten bescherming en steun, wanneer je paard ze echt nodig heeft, dus wanneer er meer kans is op peesblessures dan normaal, of wanneer hij zoals na een blessure extra steun nodig heeft.
Als je paard strijkt, vangt of aantikt is het wel aan te raden om je paard tijdens het rijden, losgooien en longeren te beschermen met een van de bovengenoemde manieren van beenbescherming.