Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Seventje schreef:Het kan zijn dat ze veel pijn heeft aan haar uier. Daardoor houdt ze misschien haar flanken strak gespannen. Heb je het afspenen wel afgebouwd? Zodat ze niet in een keer zonder elkaar zijn. Toen ik begon met afspenen sliepen ze s'nachts apart en overdag weer samen en dat steeds langer laten duren zodat de melkproductie terug gaat en je minder gaat voeren aan brokken.
nadezda schreef:Ik zou je aanraden regelmatig met de merrie te lopen zodat de druk op het uier minder wordt.
Ook afspuiten ben ik een voorstander van, geeft ook verlichting.
Je kan haar op wat meer eiwitarm hooi zetten, maar ondanks dat ze ingevallen is zou ik voorzichtig zijn met krachtvoer, dit houd de melkproductie ook wat langer in stand.
Ik zou het veulen persoonlijk overdags niet weer bij elkaar zetten, het uier loopt op het moment dat je het veulen er weer af haalt weer op en dus heeft de merrie elke avond een pijnlijk vol uier en smorgens gaat het veulen er pas weer aan drinken en geeft het weer wat verlichting.
Het uierindrogen gaa hierdoor veel langer duren en geeft meer kans op uierontsteking.
Uums schreef:Ik wil je niet laten schrikken, maar onze merrie heeft onlangs uierontsteking gehad, waardoor de uier hard werd en de merrie nogal inviel (van de ene op de andere dag was ze zo ongeveer gehalveerd).
Maar als ze uierontsteking zou hebben zou je het wel merken: de temperatuur is dan te hoog, het paard is lusteloos en het uier keihard. Bovendien kreeg onze merrie het niet van het afspenen, maar toen het veulen er gewoon nog bij liep.