Bontje onder het zadel van Razzle?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Marshaha

Berichten: 2944
Geregistreerd: 28-06-04
Woonplaats: Weert

Bontje onder het zadel van Razzle?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-10-04 14:25

Razzle Dazzle is dus mijn 3 jarige net zadelmakgemaakte ruin (zie profiel)
die momenteel ingereden wordt.
Zijn oude eigenaar raadde mij aan een bontje of gelpad onder zijn zadel te leggen omdat zijn rug nog zo jong is.
Iemand ander echter, raadde me dat af. zo verwen je hem, en kan hij straks niet meer zonder enkel een dekje moet genoeg zijn.
wat vinden jullie?

Ariebombarie

Berichten: 10924
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: AMS

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-04 14:39

ja, heb dezelfde vraag!

banjer2003

Berichten: 338
Geregistreerd: 01-05-03
Woonplaats: Mi Casa in Hoogvliet

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-04 14:39

ik vind dat je er geen gelpad onder moet leggen als het zadel goed ligt, ik heb ook jaren een gelpad onder mn zadel gehad, maar toevallig is zadelmaker van rijs bij ons op stal geweest en die gaf aan het niet te doen, je zadel schijnt er slechter van te gaan liggen, zei hij.

petraaken

Berichten: 44624
Geregistreerd: 17-07-03
Woonplaats: Zedelgem (België) provincie West-Vlaanderen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-04 14:39

Als het niet nodig is zou ik er geen bontje of gelpad onderleggen. Een goed passend dekje is meer dan genoeg. Vraag het anders eens aan Diana hoe zij het normaal doet. Al merk ik wel dat in de meeste stallen een enkel dekje gebruikt wordt.

Skipper

Berichten: 2111
Geregistreerd: 28-04-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-04 14:41

Van het voorjaar heb ik voor Skip een nieuw passend zadel gekocht dat gewoon goed lag en heb je dat in principe niet nodig.

En idd eens aan Diana vragen over de zin en onzin daarvan.

Marliesje

Berichten: 5885
Geregistreerd: 25-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-04 15:07

Ik gebruik altijd een gelpad, vooral omdat ik mijn zadels op meerdere paarden gebruik en het dus niet op elk paard perfect past.
Met springen lijkt het me ook wel prettig voor een paard, mocht ik een keer hard in het zadel terechtkomen.