af en toe weet ik het niet meer hoor.
ik ben 26 jaar oud en heb 12 jaar op maneges gereden, en af en toe verzorgpaarden gehad.
Momenteel woon in nog op mijzelf maar in de toekomst hoop ik met mijn vriend te gaan samen wonen. (die ook gek is van paarden en sinds een half jaar rijdt)
Toch hoop ik ooit dat we een paardje kunnen kopen.
Mijn droom bestaat uit 2 delen.
a ooit wil ik M of Z dressuur rijden en dit hoeft niet in wedstrijd verband al zou het maar gewoon in de bak zijn dat ik oefeningen doe uit de M of uit de Z. Hoeft geen eigen paard te zijn... afein je snapt het.
b dan zou ik graag een andalusier op hele lange termijn willen hebben.
Nu wil ik van jullie weten: ik rijdt zelf op L nivo denk ik, maar in maneges ben ik nooit verder gekomen dan dat omdat ze de paarden er niet voor hadden.
Sinds 4 maanden heb ik priveles genomen op een privepaard. Deze heeft een jaar gelden nog M1 gelopen, dus dat is wel fijn.
Mijn instructrice is Z ruiter.
Zijn er meer mensen die die droom toch waar hebben kunnen maken op eigen kracht zonder behoorlijk wat geld achter zich?
En kan ik veel leren als ik bijvoorbeeld wel een klein beetje geld zou hebben over een jaar of zo en als we dan een ouder Z paard als eerste zouden kopen? (de aanschaf is hiervan waarschijnlijk meer haalbaar voor ons dan onze droom van een andalusier)
Kan een Z paard jou makkelijker dingen leren dan wanneer we een jong paard zouden kopen van bijvoorbeeld 4 jaar oud en die zelf met begeleiding verder zouden rijden?
Zijn er mensen die dit gedaan hebben. Ik bedoel die dus een Z paard gekocht hebben maar daarvoor zelf L reden en toen veel geleerd hebben van een ouder Z paard.
Misschien rare vragen hoor allemaal maar echt al jaren droom ik er van om ooit M of Z te rijden. Op manege paarden ging het niet (en er was geen geld bij mijn ouders thuis om mij priveles te geven)
Verzorgpaarden liepen nooit hoger dan L en als dat wel zo is dan moet je er vaak bijvoobeeld 100 euro per maand voor betalen en dat heb ik gewoon momenteel niet.
Kijk als ik nou samen woon dan denk ik dat we wel een wat ouder paardje zouden kunnen kopen.
Is er iemand die mij nog wat hoop kan geven?
(men zegt wel eens: Je moet het eerst allemaal financieel voor elkaar hebben en dan is het pas eerlijk dat je droomt over M of Z.
Nu heb je de middelen bijna niet dus heb je pech.
Wat vinden jullie.
Heel erg bedankt.
EVE

)