Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Ellis_h schreef:Hoi allemaal,
Zoals jullie wellicht weten, is er vanaf januari 2025 voor een groot deel van de paardensector al een btw-verhoging doorgevoerd naar 21%.
Voor 2026 gaat dit hoogstwaarschijnlijk ook gelden voor alle pensionstallen.
Om pensionstallen, maar ook klanten, hier zo goed mogelijk op voor te bereiden, gaan wij ons het komende half jaar met een aantal studenten van Hogeschool Van Hall Larenstein bezighouden met een onderzoek en het opstellen van een bedrijfsplan voor pensionhouders en andere belanghebbenden.
Een onderdeel van dit onderzoek is een enquête voor ruiters, amazones en verzorgers die op dit moment hun paard op een pensionstal hebben staan.
Wij zouden het enorm waarderen als jullie hier 5 minuten de tijd voor willen nemen!
Wil je na afloop op de hoogte blijven van de resultaten? Laat dan aan het einde van de enquête je e-mailadres achter.
Alvast hartelijk bedankt!
➡️ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... usp=header
karrij schreef:Goede vragen , ik mis er 1, namelijk:
Denk je dat het runnen van een pensionstal nog wel rendabel is voor de pensionhouder?
Of misschien anders geformuleerd, denk je dat de pensionhouder een fatsoenlijk salaris overhoud met het runnen van een paardenpension?
tamary schreef:De verhoging op voer van dit jaar is een agrarische, dus voor al het vee. De verhoging van 2026 gaat over verhoging BTW op sport.
ruitje schreef:Ik zit in een Facebook groep voor stalhouders, kan hem wel daar delen als je wil?
Cioccolato schreef:Dat kan 'gewoon' en wisseling van aangeboden diensten zijn. Als het een klant niet aanstaat gaat die verhuizen.
Kijk naar een manege, die bakken zijn vaak ook bezet mt les of wedstrijden en ze bieden soms ook nog stalling aan..
Net zoals dat je voor je klanten mest, dus vol pension. Maa je gaat naar half pension met dezelfde prijs. Geld blijft t zelfd maar de dienst verandert.