Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Ibbel schreef:Koop een unster. Verkrijgbaar bij oa de Welkoop.
Gooi 6 liter water, afgemeten met een litermaat, in een emmer en controleer of je unster iets meer dan 6 kilo aangeeft (emmer weegt ook wat). Dan heb je je unster een beetje geijkt.
Stop een paar plakken in het eerste het beste hooinet dat je bij de hand hebt tot je 6 kilo hebt.
Verdeel dat op het oog in 3 porties.
Ibbel schreef:Er is niets tegen 2 kilo in een hooinet van 12 kilo stoppen. Integendeel zelfs. Een paar kilo in een groot hooinet is veel moeilijker leeg te eten dan een vol hooinet.
Daihyo schreef:Ik verkoop hooinetten met een ongeknoopte 3x3cm maas die geschikt zijn voor 1 plak van een kleine baal. Ergens tussen 2 en 3 kg dus.
Ik gebruik ze zelf ook. Juist om kleinere porties op te kunnen hangen.
En heel wat anders, maar weet je hoeveel suiker je hooi bevat? Of je nu 6kg hooi met 20% suiker voert of met 5% suiker is nogal een verschil. En je kunt je hooi ook nog weken. Minimaal een half uur vermindert het aandeel suiker ook aanzienlijk.
joyce B schreef:Ik ben overgestapt van ouderwets unster naar een digitale bagageweger.
Die is veel preciezer. Zeker bij lagere gewichten en als het op de kilo aan komt. Die van ons weegt het tot op ongeveerde gram nauwkeurig vanaf een vrij laag gewicht.
Weeg ook je net voor je het net vult.
Een net weegt leeg en droog ongeveer 750/800 gram, dus dan kan ik het hooi (en stro)er bij optellen.
Coby schreef:Hier ook helaas een pony op strikt dieet. Advies van mijn DA was om 1 of 2 netten hooinetten over elkaar heen te doen. Dat werkt hier nu heel prima.