Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-12-23 23:26

Hoi hoi!

Afgelopen zomer hebben we voor het eerst de benen geschoren van ons paard Valentijn. Het is een Tinkerkruising met flink veel sok en hij had last van mijten en daardoor een beetje droge mok. We hadden al een jaar lang alle spuitjes, spulletjes en supplementjes gebruikt maar sommige mokplekjes waren gewoon heel vervelend. Na het scheren had hij eindelijk verlichting van de jeuk, konden we de mokplekjes goed behandelen en was het voor de mijten ook een stuk minder aangenaam waardoor ze niet meer op het afkrabsel te zien waren. (Volgens de DA kan het alsnog zijn dat ze er dan wel zitten want het zijn ellendige hardnekkige beestjes maar het is iniedergeval al beter dan het vorige afkrabsel waar het krieoelde van de mijten.)

In de zomer hebben we zijn sokken gewoon met een tondeuse en een schaar er af gehaald en dat ging prima. Helaas met de dikke wintervacht komen we er met de tondeuse niet meer doorheen dus we hebben een scheerapparaat aangeschaft.

Maar nu de uitdaging… Hoe krijgen we hem naast comfortabel ook nog een beetje mooi en toonbaar? Hij heeft geen dekens en staat lekker naakt met een mega teddyberenvacht die uitstekend z’n werk doet. Ik ben heel erg bang dat hij er dadelijk uit ziet als een soort bontjas op stelten omdat er dan zo veel verschil is tussen zijn benen en de rest. _O-

Wie heeft goeie tips om de benen een beetje netjes te krijgen? Weet ook niet echt waar ik moet eindigen met scheren aangezien alles nu pluizig is. Het liefst zou ik de lange okselharen ook willen uitscheren omdat daar heel veel zweet/viezigheid in komt en dus ook klitten die heel vervelend zijn om uit te kammen.

Uiteindelijk gaat het natuurlijk om zijn comfort en we zijn geen ervaren paardenscheerders maar ik wil wel een poging doen om hem niet compleet voor schut te zetten. :P

_San87_
BKB 2024 winnaar 2D

Berichten: 46829
Geregistreerd: 18-05-09
Woonplaats: Het bos

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-12-23 23:34

Je kunt met de haren mee scheren op de benen. Dan wordt het haar wel korter, maar lijkt ie geen pluis op stelten.

Anastasia24

Berichten: 3131
Geregistreerd: 07-10-17

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-12-23 23:52

Ik weet niet hoe erg de mijten\mok zijn maar hier houd ik alleen de koolholte kort, de sokken vallen eroverheen. Evt ook een optie?

Jester_

Berichten: 12588
Geregistreerd: 16-12-07
Woonplaats: Eerbeek

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-23 00:29

Heel eerlijk: als je hem goed wil scheren word het toch een beetje gek. Ook met de haren meescheren moet je voorzichtig zijn want je krijgt snel happen en ongelijkheden. Je kunt het beste de voetjes opscheren tot de kogel, de kootholte diep meescheren en dan vanaf de kogel de achterkant meescheren tot de knie (evt dat stukje juist met de haar mee). Daar zit het meeste haar. Accepteer dat het een week a 2 weken wat gekkig uitziet, maar er zal snel haar bijgroeien en dan valt het wel mee

8nnemiek

Berichten: 45325
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-23 11:33

Mok komt bij tinkers vrijwel altijd van binnenuit.
Als je goed behandelt tegen mijt, goede, suikerarme voeding geeft, en genoeg beweging dan zou het minder moeten worden zonder dat je de sokken hoeft te scheren.

DuoPenotti

Berichten: 40400
Geregistreerd: 14-01-21
Woonplaats: Tussen de Limburgse velden met uitzicht op de Brabantse.

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-23 11:37

Misschien zeg ik iets geks. Want geen ervaring in paarden aleen de benen scheren.

Van Aesculap de tondeuse (wellicht andere merken ook) daar kunnen verschillende messen op.
Voor paarden. Maar ook voor honden.
Bij honden word het dan niet zo kort.
Zou dat wat zijn voor de paarden benen?

Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-23 18:16

We gaan met de tips aan de slag! Sokken houden is voor nu geen optie wellicht in de toekomst wel. Paard geeft ook echt aan dat hij het gewoon fijner vind zonder sokken.

Met de weerstand zijn we bezig maar ik kan niet meer supplementen geven dan dat ik nu al geef. Voeding en hooi is sowieso al suikerarm en komt alleen op het gras als het fructaan laag is.

ellepel

Berichten: 48655
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 18:30

zoek een proffesionele scheerder in je buurt op en vraag die of die het je kan leren?
dan betaal je wel even wat,maar dan weet je het ook meteen.

Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-23 18:32

ellepel schreef:
zoek een proffesionele scheerder in je buurt op en vraag die of die het je kan leren?
dan betaal je wel even wat,maar dan weet je het ook meteen.


Als iemand een scheerder weet in regio midden Limburg dan graag! Heb al vaker naar een scheerder hier in de buurt gezocht maar nooit een gevonden.

pillow
Berichten: 8109
Geregistreerd: 23-09-11
Woonplaats: naast het drents friese wold

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 18:45

Scheren kan iedereen daar heb je geen prof voor nodig. Scheerapparaat recht houden ,dus niet plat maar haaks op het been. Dan komen de puntjes tegen het been en als je dan omhoog gaat wordt het niet kaal. Met haren mee op deze manier kan ook, uiteraard met de machine ondersteboven, dan heb je meer overzicht en kun je het eventueel netter maken door er nog een keer omhoog werkend over te gaan.

Anna79

Berichten: 3734
Geregistreerd: 30-11-15

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 18:47

Welke tondeuse gebruik je en welke lengte heeft de scheerkop?
Met de haargroei meescheren geeft altijd een langer resultaat, tegen de haargroei in wordt korter.

ellepel

Berichten: 48655
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 18:47

plop, heb je facebook" er zijn wel groepen waar je een oproep kunt doen of eventueel via marktplaats?

Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-23 18:57

Anna79 schreef:
Welke tondeuse gebruik je en welke lengte heeft de scheerkop?
Met de haargroei meescheren geeft altijd een langer resultaat, tegen de haargroei in wordt korter.


Hebben een tondeuse van Sectolin. Ligt niet thuis dus weet even niet welke lengte de scheerkop heeft.

Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-23 18:59

ellepel schreef:
plop, heb je facebook" er zijn wel groepen waar je een oproep kunt doen of eventueel via marktplaats?


Ja heb ik wel en op fb al eens een oproep gedaan.
Ik ga even op het werk vragen of ze daar nog iemand weten. Worden ook wel eens scheer cursussen gegeven dus daar ga ik sowieso aan meedoen.

Melzazu
Berichten: 2660
Geregistreerd: 13-10-19

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 19:40

Maar de sectolin tondeuse heeft er toch opzetkammen bij? Dan pak je toch 1 van de langere opzetkammen. Dan kort je het mooi in maar wordt het niet mega kort.

Jester_

Berichten: 12588
Geregistreerd: 16-12-07
Woonplaats: Eerbeek

Re: Benen “mooi” scheren in de winter | Tips gevraagd

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-23 20:41

Maar de sectolin gaat nooit door dikke sokken heen komen

Plop1997

Berichten: 1438
Geregistreerd: 27-02-21
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-23 21:29

Met de dikke wintervacht komen we er inderdaad niet doorheen met de tondeuse.
Dit was het resultaat in de zomer met de tondeuse:
Voorbenen:

Afbeelding

Achterbenen:
Afbeelding
Ook niet per se heel mooi maar nu was de mok goed te behandelen en had hij er oprecht minder last van en minder jeuk aan.

Hier zie je goed hoe de mok bij Valentijn is. Als het alleen de kootholte was dan had het nog wel gekund met de sok er overheen maar dit is niet te doen. Plus zoals je bij de achtervoet ziet zit het best verstopt en moet je redelijk kort scheren voor je het wondje ziet.

Afbeelding
Afbeelding

In de zomer zijn de hoeven ook altijd een stuk ellendiger, dan laten we om de 4 weken bekappen. In de winter kan het wel om de 6 weken.

Dit is trouwens wat we hem geven aan supplementen:
Agrobs Amino pur
Glucosamine msm van Naf
Lijnzaadolie met vitamine E
Kleefkruid gedroogd
Wintermix paardendrogist
Keltisch zeezout in het water
En 2 soorten mineralen likstenen.

Mocht er nog echt een heel specifiek supplement zijn dat echt mega goed werkt tegen mok dan hoor ik het graag. Wil zo graag dat hij echt jeukvrij is.

Melzazu
Berichten: 2660
Geregistreerd: 13-10-19

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-23 08:49

Jester_ schreef:
Maar de sectolin gaat nooit door dikke sokken heen komen


Met mijn sectolin deed ik ook een Fries een tijdje terug maar dat terzijde.

Zoals het volgende bericht van TS laat zien moet ze sowieso toch erg kort scheren dus dan zou ik gewoon met de grote machine kort scheren en tja dan ziet het er maar even raar uit. Als het beter is voor zijn benen. Het paard heeft er niks van en ziet zichzelf toch niet.

Nouvel

Berichten: 29077
Geregistreerd: 12-08-01
Woonplaats: Bollenstreek

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-12-23 10:13

Ik denk onze Arabofries met 7 mm ipv 3 zijn benen, en dan zag je bijna geen overgang.