Op de plek waar ik sta is een kleine bak/paddock aanwezig waar ik in kan rijden. Echter is deze erg zwaar/mul. Kun je rijden in zo’n bak? Of levert dit altijd peesblessures op? Ik lees wisselende verhalen.
Het rijden beperk ik tot 2-3 keer per week max 30 minuten per keer. B-niveau dressuur.
Paard staat 24/7 buiten met schuilstal. Loopt onder andere voor een deel op bodem die vergelijkbaar is.
Een zware bodem is niet best voor de benen van je paard als je daar regelmatig in gaat rijden. Het is daarnaast echt heel zwaar om in te werken. Om daar in te dressuren vind ik niet erg eerlijk naar je paard toe. Zelf zou dan kiezen om buiten de dressuuroefeningen te doen en de bak / paddock te laten voor het los laten lopen op je paard zijn eigen tempo.
Nee lijkt me niet goed. Of je moet er heel beperkt in rijden dus kort. En afwisselen met buitenzijden enzo. Je hebt ook kans dat hij heel sloom is in deze bak.
Als het echt een zware bak is zou ik het niet aandurven om er structureel in te rijden.
Marigo
Berichten: 1083
Geregistreerd: 12-10-20
Woonplaats: Gelderland
Geplaatst door de TopicStarter: 11-10-22 20:46
Ineke2 schreef:
Als je toch maar rondstapt zie ik ik het nut er niet van in om dat in een zware bak te doen?
Is vooral voor mijn eigen training voor mijn zit en balans. Vandaar weinig draf of galop. Buiten is te veel spanning om voor mij echt aan mijn balans te werken, en alleen weg kan hij ivm verlatingsangst niet. Dat zijn gewoonweg op dit moment even te grote stappen voor ons. Geen weide om te rijden. Bak is niet van mij, dus heb geen zeggenschap over de oplossing.
_Natasja_
Berichten: 4243
Geregistreerd: 04-08-05
Woonplaats: Erichem
Geplaatst: 11-10-22 21:02
Hoe zwaar is zwaar.
Wat de een een zware bak noemt, noemt de ander een fijne bodem.
Op een Achterberg bodem hoeft m’n paard minder hard te werken. Maar op muller zand op buitenrit kan hij ook prima de Z oefeningen uitvoeren. Dat kost alleen meer kracht en moeite.
En of dat haalbaar is voor jouw paard heeft te maken met de fysieke gezondheid van je paard. De opbouw die je hanteert in het rijden op zo’n bodem. En de intensiteit van de training en de zware oefeningen die je wil trainen.
En dat maakt dat je jouw vraag eigenlijk niet goed kunt beantwoorden via internet.