Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola





Caroline29 schreef:@Rina: jouw verhaal klinkt heel herkenbaar, dan de rijbodem van de laatste foto helaas. Van de week komt een loonwerker langs, hij dacht dat er 20 cm woudzand op moest om de rijbodem beter te maken, maar garantie tot de voordeur
Heb je een laag van minder dan 0,5 zou het doormengen met woudzand kunnen helpen. Maar dan moet het er wel echt doorheen en niet er bovenop gegooid worden.
. Aankomende zomer zal er bij ons ook een rijbak worden aangelegd met als onderlaag 15cm woudzand/ drainagezand en toplaag zitten we nog over na te denken. Vandaar dat ik ook benieuwd ben en je topic zal volgen. Caroline29 schreef:Wij zitten op veengrond. Wij hebben destijds eerst een partij veengrond laten komen om het land op te hogen. Daarna hebben wij drainage aangelegd en daarop nog eens 40 cm wit zand. Inmiddels zijn wij tien jaar verder en is er al heel wat zand weggewaaid, op sommige plekken komt het worteldoek al boven. Het idee is om het woudzand (voor zover mogelijk) te mengen met het laagje zand dat er ligt. Het is niet meer zoveel zand als ik op jouw foto zag. Waar laat je zandkorrels testen?
En ik heb er maar een cm of 20 op liggen
Was een best diep gat toen die uitgegraven was. Had te maken met puin wat we erin vonden en mijn zandlikkende paarden. Ik wilde echt van die zwarte laag af. Ik heb overigens op geen van de beide plekken worteldoek gebruikt. Bij het nieuwe huis was de puinlaag zo dicht en vast dat ik niet bang ben dat die stenen omhoog gaan komen. Het enigste waar we nu nog over nadenken is of we er niet alsnog drainage in maken. Dat ligt eraan of het woudzand het nu volhoudt en een dichte laag blijft en het water bovenlangs af wil lopen. Paddock ligt op een lichte helling
newt schreef:@Rina, ik heb ook gekeken naar mengen met snippers in verschillende vormen. Ik zit er zelf mee dat de paarden er ook los in komen en niet alleen voor het rijden
Helemaal met katoen of kokos is dat geen probleem. Alleen de niet natuurlijke materialen moet je mee oppassen. Nadeel van snippers vind ik altijd dat ze vrij snel vergaan.