Ik heb een paar vragen voor jullie, ik ga er vanuit dat hier best wel wat mensen in de zelfde situatie zitten.
Vorig jaar ben ik naar een ander dorp verhuisd, zo'n 25 km verderop. Mijn paard stond al die tijd gewoon nog op zijn oude plek, ik was druk met de verhuizing en alles op orde maken dus ik had de tijd nog niet gehad om mijn paard ook over te laten verhuizen. Daarna heb ik lang getwijfeld of ik haar wel zou verhuizen of dat ik haar ging laten staan, ze heeft het daar namelijk prima en ik weet zeker dat er altijd toezicht op haar is.
Echter ben ik destijds ook van echte dressuurmiep over gestapt naar alleen nog lekker door de bossen rijden. Hiervoor ging ik altijd met een kennis in de trailer naar een natuurgebied, rijden in de buurt bij stal was namelijk geen optie door een verbod voor paarden. Gezien het natuurgebied waar wij heen gingen letterlijk bij mijn huidige huis om de hoek is ging mij dit idee steeds meer tegen staan.

Op de stal waar mijn paard nu staat word ze smorgens gevoerd en in overleg buiten gezet zodat ik haar zelf weer binnen kan zetten. De stal moet ik ook zelf doen. Een paar keer in de week moet ik de paarden voeren (op dagen dat dit met werk het beste uitkomt) en zo zijn er nog meer taken die een beetje verdeeld worden zoals: voer bij vullen, hooi balen los maken, weiland uitmesten etc. Voor mij best handig want op deze manier ga ik dus 1 keer perdag naar mijn paard. Wat wel zo prettig is gezien de afstand.
Echter verhuisd mijn paard binnenkort naar een plek op nog geen 5 minuten afstand met de auto en op 10 minuten fietsen van mijn huis en daar ben ik super blij mee!

Paard gaat straks verhuizen naar een hele leuke plek waar ik echt alles zelf moet doen, maar dan ook echt alles. Totaal geen probleem want dat wilde ik graag. Nu is er alleen een probleem wat het mij lastig maakt en dat is dat mijn paard op zijn huidige plek maar zo'n 3 a 4 uurtjes per dag op een schrale wei staat en daarnaast nog een x aantal uren op de paddock. De stal waar ze nu heen verhuisd heeft ze een privé weiland vol met lekker sappig gras en ik denk dat ik haar eerst maar een uurtje per dag op de weide kan zetten om het op te bouwen, want ik heb natuurlijk geen zin in koliek verhalen. Hierdoor komt het er op neer dat ik op sommige dagen (ligt aan mijn werk) 3 keer per dag naar mijn paard heen moet, dit is absoluut geen probleem ik heb er nota bene zelf voor gekozen. Maar het is wel de bedoeling dat mijn paard straks gewoon de hele dag lekker de wei op kan en ik mijn bezoek tot 2 keer per dag kan beperken.
Hoe kan ik dit het beste aanpakken? Hoelang begin ik met haar op de wei te zetten? En hoe bereid ik dat uit, is dat elke dag een half uur langer of is die stap alweer te groot? Hoelang duurt het voordat ze de hele dag (behalve snachts) op de weide kan staan? Ik wil namelijk geen risico lopen op koliek etc. Ik besef mij wel dat we kwa seizoen de goede kant op gaan, dit alles was natuurlijk een stuk lastiger te realiseren als we in het voorjaar zouden zitten.
Al met al hoop ik graag adviezen van jullie te krijgen hoe ik dit alles het beste aan kan pakken. Ik wil alles zo voorzichtig en goed mogelijk doen, ook omdat ze behalve een andere weide ook nog eens ander hooi gaat krijgen, ik wil gewoon niet dat ze ergens last van krijgt.
Stiekem vind ik zo'n verhuizing behalve dat ik het heel gaaf vind ook best wel eng. Want wanneer doe je het goed?