Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Rakkie123 schreef:Aan het werk ermee, grondwerk, moe maken in het hoofd, gymnastiseren.
Als jullie geen binnenbak hebben, is die misschien wel bij jullie in de buurt.
LaLune schreef:Aangezien je zegt dat het is bij het voeren of bij drukte denk ik niet dat je met moe maken veel verder zult komen. Misschien zijn wilgentakken een idee? Ik weet dat ik dat vaak voorbij heb zien komen als anti-vervelings dingen, en omdat je zegt dat hij anders in het hout van zijn deur bijt.
goeroe schreef:enige echt effective inderdaad.Dat is een open deur.
Paardenfan25 schreef:Bijrijder zoeken die hem nog een keer extra per dag uit stal haalt?
freetorun schreef:goeroe schreef:enige echt effective inderdaad.Dat is een open deur.
Ze hebben recent een onderzoek gedaan naar stress bij paarden die gestald zijn en het gebruik van speelgoed. Hierbij werd oa gekeken naar de duidelijkere stal ondeugden en stressignalen.
Uit dat onderzoek kwam duidelijk dat Speelgoed geen effect had op de geuitte stressignalen en/of stalondeugden.
En dat de dieren zo goed als allemaal stressignalen vertoonde op stal. Ondanks dat het allemaal 'gewende' stalpaarden waren.
Kortom, als je wilt dat hij zich niet verveelt. Laat de deur open, geef hem keuze om buiten of binnen te staan (buiten met schuilstal bv) en lekker met soortgenoten. Is een stuk leuker dan een speelbal
Pindabear schreef:Hoe vaak/lang staat je paard buiten per dag?
Je kan ook evt het ruwvoer mbv een slowfeeder voeren. Dan is hij wat langer bezig met z’n ruwvoer
Marije_1997 schreef:Paardenfan25 schreef:Bijrijder zoeken die hem nog een keer extra per dag uit stal haalt?
Bijrijder (tevens goede vriendin) is met vakantie. Zelf bouw ik veel spanning op als ik alleen er op moet, dus dan wil ik er al graag iemand bij hebben, en dat kan niet altijdprobeer zelf wel een beetje over mijn spanning te stappen en er gewoon op te gaan want het ligt zeker niet aan hem, maar aan mij ahhaah
Paardenfan25 schreef:Marije_1997 schreef:
Bijrijder (tevens goede vriendin) is met vakantie. Zelf bouw ik veel spanning op als ik alleen er op moet, dus dan wil ik er al graag iemand bij hebben, en dat kan niet altijdprobeer zelf wel een beetje over mijn spanning te stappen en er gewoon op te gaan want het ligt zeker niet aan hem, maar aan mij ahhaah
En als je hem longeert of gewoon wat wandelen aan de hand en aandacht geven?
capopjekop schreef:Dan zou ik overwegen een andere stal te zoeken. De hele middag buiten is hooguit 6 uurtjes. Als je paard zich verveeld dan is dat een duidelijk signaal dat hij zich niet optimaal voelt op deze stal.
SparklingApp schreef:Oei.. als hij planken gaat pakken is dat echt een keiharde schreeuw dat het niet goed met hem gaat!!
Ik hoop echt dat je dat inziet, is dit gedrag eenmaal aangewend, dan komen ze er bijna nooit meer vanaf.
Ik zou echt zo snel mogelijk met de staleigenaar in gesprek gaan om mogelijke oplossingen te bespreken, zijn die er niet, dan is dit echt geen passende plek.
Dit heeft echt niks met kloten te maken.