denken jullie even mee hoe ik iemand kan “overtuigen” om zijn piste te mogen gebruiken :-D
Even een uitlegde:
Ik heb mijn paarden op verschillende weides, nu heb ik een nieuwe weide sinds een jaar in mijn straat (lange straat helemaal op t einde in een “boerenslag”).
Gisteren ging ik de paarden daar zetten en toen ik de omheining rondging om te inspecteren zag ik door de bomen 15m verderop in de slag een accommodatie dat op die van paarden leek. Het was een mooie houten omheining die er duur uitzag en van ver zag ik blekere grond wat wel eens op een piste kon lijken. Aangezien mijn paarden daar enkel staan in de zomer heb ik het nooit kunnen zien omdat de bomen dan al teveel bladeren hebben, maar gisteren had ik er dus een mooi zicht op omdat de wilgen nog niet in blad staan.
Ik ben er naar gaan kijken op het veld dat ernaast ligt, het is dus weldegelijk een mooie iets kleinere geopad piste met mooie houten omheining en aan de ondergrond te zien heeft daar de ganse winter geen enkel paard op gelopen, alles ligt perfect plat zonder één hoefafdruk. Er staat wel een hondekennel erop, precies om er even vanaf te zijn. Naast deze piste is een kleinere weide (van gegokt 2000 a 2500 m2) ook weer met mooie houten omheining, mooie poorten eraan, … en ook aan het gras te zien heeft die al een ganse winter geen paarden erop gehad. Natuurlijk gingen de radartjes in mijn hoofd op volle toeren: van wie is dit, waarom staat het leeg en dan kwam heel snel de gedachte … kan ik dit huren? Het zou me heel goed uitkomen omdat ik dan niet steeds een halve kilometer moet lopen om terug thuis in mijn eigen piste te kunnen rijden (die niet eens zo mooi is of zo’n goede ondergrond heeft).
Ik zag achter de piste en weide ook stallen die vol zaten met materiaal en een magazijn, dus heb ik via google maps kunnen zien hoe de eigendom loopt, het is een huis in een andere straat waarvan het einde van het domein dus uitkomt in mijn slag.
Ik heb natuurlijk die meneer zijn telefoonnummer opgezocht en gebeld, op de klop in mijn keel uitgelegd wie ik was en wat ik daar deed en natuurlijk gevraagd of er iemand de piste en weide gebruikte.
Wat me goed is bijgebleven uit het gesprek is dat hij gromde dat hij nog niet wist wat hij ermee ging doen. Hij vroeg me wat ik ermee wou doen, dus ik zei periodiek de paarden erop laten en als het afgegeten is ze er weer af halen.
Toen zei hij vrij nors dat hij erover ging nadenken en dat was zo’n beetje het einde van het gesprek. Ik heb een half uurtje later nog een beleefd sms’je gestuurd met mijn info en dat ik geïnteresseerd was voor lange of korte periode. Maar niets meer teruggehoord. Nu gaat de hele gedachte niet meer uit mijn hoofd.
Via via al vernomen dat zijn vrouw bij hem weg is en dat het haar paarden waren (die ze uiteraard heeft meegenomen) maar dat is dus alles wat ik weet.
Wat ik wel weet is dat de weide naast de piste te klein is om daar permanent een paard op te houden en de stallen zitten vol dus die kunnen ook niet gebruikt worden. Mijn paarden lopen 24/24 in de wei dus stallen heb ik niet nodig :-D
Maar die piste … die gaat niet uit mijn hoofd …
Maar nu … hoe lang moet ik wachten eer ik nog eens bel of bel ik beter niet en stuur ik een sms?
Wat zouden jullie doen en hoe?
Stel dat hij wil verhuren, wat is zoiets waard? Ik ga het zeker niet wekelijks gebruiken maar enkel als mijn paarden in de boerenslag staan.
En dan waar ik het meeste met zit: ik heb heel veel van mijn voordelen vergeten zeggen: we hebben alles in eigen beheer dus ook tractor+sleep om weides en piste met te onderhouden. Stroomklok, bedrading .. Hij zou eigenlijk niets moeten voorzien enkel misschien water, maar in nood kan ik naar mijn weide die daar dan weer 15m van ligt

Helpen jullie meedenken hoe ik deze mini-droom kan laten uitkomen?