wij zijn plannen aan het maken om onze stal te gaan verbouwen/veranderen, omdat wij volgend jaar een grote E pony erbij willen.
Op dit moment hebben we een wei van 0,75 ha die we ingericht hebben als een soort van paddock Paradise. Om de wei heen ligt een track en halverwege een doorgang. Ze kunnen dus in een soort 8 om de weides. Ook ligt er een kleine paddock in de track, waarvan we de grond hebben laten keren.
Wij hebben nu een ruime inloopstal van 9 x 4,5 meter waar ze dag en nacht in kunnen. Ze zijn onze 2 shetlandertjes. Ze kunnen nu 24/7 buiten en door de track kunnen ze niet continue de wei op.
Hieronder zie je een schets van de huidige situatie. De wei grenst aan ons huis en onze tuin. De stal ligt met de lange zijde tegen een bedrijfsgebouw aan een aan de korte zijde grens hij aan de ene kant aan het erf en aan de andere kant aan een klein padje en dan ons huis.
De stippellijn bij de wei geeft aan dat de wei groter is en verder loopt dan dat je ziet op het plaatje.

Als er een E pony bij komt willen we graag van 1 grote inloopstal, 2 losse stallen maken. Ik wil ze namelijk op stal kunnen zetten.
De shetlanders die al jaren samen staan krijgen een stal en de E pony krijgt ook een stal.
De ingang van de stal willen we veranderen. Als ze de stal uitkomen moeten ze een erg korte draai maken en het padje is erg smal (90 cm) Prima voor de shetlanders die dit al jaren gewend zijn, maar niet voor een grote pony.
Nu grenst die ingang direct aan het erf. Het grote nadeel daarvan is, is dat als ze door de draden gaan ze gelijk op ons open erf staan en weg kunnen. Ander groot nadeel is dat we vanuit huis en de tuin totaal geen zicht hebben op de ingang/uitgang van de stal. Een vreemde kan er dus ook makkelijk komen.
Ruimer kunnen we de ingang niet maken, omdat er geen mogelijkheid is om wat ruimte van het erf af te halen en te gebruiken voor een bredere ingang/uitgang.
De tuin willen we niet kleiner en het tuinhuis kan niet weg en ook niet kleiner. Het houthok kan weg in zijn geheel weg waardoor het een stuk ruimer wordt. De afscheiding tussen het pad en het erf willen we gaan veranderen in een schutting en poort die op slot kan.
Tussen de stal en de tuin hebben we nu een stukje loze ruimte. Er groeit nu wat gras en ik hang er mijn was op. Dit stukje van 9 x 3,30 meter willen we gebruiken om een uitloopje te creëren zodat ze in de nacht, als ze op stal staan, ook een klein stukje naar buiten kunnen.
Aan de kant van de tuin wil ik een smal pad van 50 cm. Vanuit de tuin kunnen we via een poortje in de schutting daar komen en in het tuinhuis zit er daar ook een extra deur.
De uitloop zal dus 9 x 2,80 meter worden voor 2 kleine en een grote pony.
Dit is de situatie zoals we hem willen:

Mijn vragen:
* lijkt jullie een uitloopje vanuit de stal (stal = 4,5x4) van 4,5 x 2,80 meter een goede verbetering? Of is het te klein en kan ik het beter weg laten?
Ik wil ze graag 's nachts op stal kunnen zetten.
* nadeel vind ik dat ze overdag niet in hun stal kunnen om te schuilen. Alles open laten zodat ze in het inloopje en stallen kunnen is een optie. Maar is dat niet vragen om problemen omdat ze dan in elkaars inloop en stallen kunnen?
1 grote inloopstal van 9 x 4 met een inloop van 4,5 x 2,8 heb ik ook aan gedacht. Met 2 ingangen/uitgangen in de stal kunnen ze elkaar niet opsluiten.
Nadeel is wel dat ik ze 's nachts niet op stal kan zetten. De ruimte lijkt me te klein voor 3 pony's om ze vast te zetten. De shetten samen is geen probleem, maar met de E pony erbij wellicht wel.
De stal moet af zijn voor de E pony komt dus we weten op voorhand niet hoe goed het gaat klikken.
* hebben jullie nog andere tips of ideeën hoe jullie het in deze situatie zouden doen?
* wat zou jullie voorkeur hebben?
Alvast bedankt voor het meekijken en meedenken!

is twee boxen die gewoon open bleven staan, de twee mannen hadden dus vrije keus om te staan waar ze wilden, wat bleek ze stonden vooral met zijn tweeen samen in de kleinste box stonden het liefst. Daarvoor zat een verharde uitloop van 2 bij ongeveer 10 voor de stal. Van daar konden ze de weides in. Ideaal droge plek om te staan. Vrije keus voor ze waar ze wilden schuilen en wel de mogelijkheid ze op te sluiten als het nodig was.
Ik wil dus ook zorgen dat ook de E pony altijd kans heeft weg te kunnen.

Ik zou eerder andersom doen