Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Polly schreef:Bloed trekken om hoefbevangenheid te constateren? Daar heb ik echt nog nooit van gehoord.
Ik snap jullie bezorgdheid maar eerlijk gezegd zou ik als eigenaar niet heel blij worden als ik dit zou lezen.
Polly schreef:Bloed trekken om hoefbevangenheid te constateren? Daar heb ik echt nog nooit van gehoord.
Ik snap jullie bezorgdheid maar eerlijk gezegd zou ik als eigenaar niet heel blij worden als ik dit zou lezen.
joyce B schreef:Het moeilijkste is dat er geen dierenarts bij is gekomen. Daardoor weet niemand precies wat er aan de hand is, maar worden en wel conclusies getrokken die invloed hebben op de verzorging.
Ik als staleigenaar bel bij spoedgevallen zelf de dierenarts. En wanneer de eigenaar van het paard zijn dier verwaarloosd of in mijn ogen pijn laat lijden en er niets aan doet spreek ik die persoon er op aan. Dat heeft me al een keer een pensionklant gekost met 2 pony's omdat we duidelijk verschillende inzichten hadden over haar chronisch hoefbevangen pony die in mijn ogen niet zonder pijnstilling kon, maar wat zij allemaal wel mee vond vallen die korte periode per 2 weken dat ze even kwam kijken en haar pony opjaagde in de bak als ik te veel zeurde over dat haar pony amper nog zelf naar haar eten kwam strompelen en zo mager was en moeilijk uit de voeten kon als de andere pony haar de hoek in trapte.
Jullie als stalklanten kunnen niet veel doen behalve er wat van zeggen als het jullie te gortig wordt en desnoods de dierenpolitie/dierenbescherming waarschuwen. Bijvoorbeeld als het beestje te mager wordt omdat hij te weinig te eten krijgt, of in de regen in de plassen blijft liggen en ze hem dan niet op stal gaan zetten maar gewoon buiten laten liggen in de nattigheid.
De staleigenaar moet de grenzen aangeven wat voor de staleigenaar wel of niet acceptabel is. Die kan verplichten er een dierenarts bij te halen of ze anders de stal opzeggen.
Vanachter de computer kunnen wij niets voor je doen en ook geen goed oordeel vellen. Al lijkt me dat als ze echt te weinig hooi geven dat paard al snel ingevallen en mager moet worden en bij erg weinig hooi best stro bijgevoerd zou mogen worden als buikvulling.
Plurkies schreef:Tot noch toe wordt er niet meer gereden. Paard staat dag en nacht buiten, voorheen op het weiland, nu niet meer, want een paar weken geleden kwam hij ineens heel stram lopend uit het weiland en hebben de eigenaren zelf gediagnosticeerd dat hij hoefbevangen was. Er is geen DA meer geweest, ze hebben wel gebeld met DA en medicijnen kunnen ophalen. Metacam geloof ik.
Dit vonden wij erg raar, want hb kan niet bewezen worden zonder bloed te trekken en wij hebben hem gezien. Hij liep stijf, maar niet heel hb typisch, stond ook niet achterover geleund oid.
Een stalgenoot dacht eerder aan spierbevangen, ook omdat het koud was geweest en had geregend en de eigenaren laten hem altijd zo staan, vorig jaar zelfs tot laat in het jaar 24/7 buiten zonder schuilmogelijkheden, zonder deken.
De eigenaren willen er niet aan dat het evt ook spierbevangen kan zijn (of iets heel anders aangezien geen DA is geweest) en houden het op hoefbevangen. Er is dus geen DA bij geweest en foto's maken stellen ze ook maar weer uit, want het lijkt wel weer wat. Vorige week had hij binnenkant hak achterbeen nog helemaal dik/vocht oid. (geen open wond, geen trap gehad) Deed hem ook duidelijk pijn. Hij stond daarvoor ook nog even met de andere paarden op de wei, wat eigenlijk niet eens meer kan. Hij zondert zich af van andere paarden. De laatste keer bleef hij liggen waar hij lag, terwijl de groep aan het rennen en gek doen was, renden bijna over hem heen. Bleef nog liggen. Wij hebben hem toen maar uit het land gehaald en op een stukje alleen gezet, toen zagen we ook die enorme verdikking bij zijn hak en hebben we meteen de eigenaar ingelicht. Wederom geen DA niks mee gedaan door eigenaren. Evt heb ik nog wel wat foto's van de benen en hoeven beschikbaar, maar ik weet niet of het toegestaan is om dat hier zo te plaatsen.